Epic Games Store notuje wzrost zainteresowania, dzięki grze Fall Guys

Epic Games Store notuje wzrost zainteresowania, dzięki grze Fall Guys

Ostatnio informowaliśmy o ogromnym sukcesie, jaki odniósł Fall Guys po przejściu na free-to-play i zmianie platformy na Epic Games Store. Okazuje się, że skorzystał na tym również sam sklep.

Fall Guys po blisko dwóch latach obecności na Steam zmienił platformę na Epic Games Store i przeszedł na free-to-play, w efekcie jest dostępny za darmo. To sprawiło, iż gra przeżyła odrodzenie po miesiącach pozostawiania w cieniu (według danych twórców w pierwsze 48 godzin zagrało w nią 20 milionów graczy). Również na Steamie gra zaliczyła zauważalny wzrost liczby aktywnych graczy. Z sukcesu Fall Guys skorzystał Epic Games Store, który odnotował rekordową łączną liczbę aktywnych graczy na platformie w ciągu dnia.

Epic Games Store odnotował wzrost zainteresowania po premierze Fall Guys.

Widzimy więc, że przejęcie Fall Guys na wyłączność było dla EPGS dobrą decyzją. Według dostępnej informacji nowy rekord jednocześnie zalogowanych graczy w Fall Guys wynosi obecnie około 350 tysięcy użytkowników, wliczając do tego wcześniejszy peak 172 213 graczy na Steam. Chociaż produkcji nie dodamy już do biblioteki na platformie Valve to dotychczasowi posiadacze gry mogą w nią zagrać z użytkownikami Epic Games Store dzięki funkcji cross-play.

Tymczasem dziś od godziny 17:00 odbierzemy w EPGS za darmo aż trzy gry. Geneforge 1 - Mutagen, to otwarta gra RPG osadzona w osobliwym, nowym świecie. Możemy m.in. stwarzać potężne bestie, które są nam zazwyczaj całkowicie posłuszne. Iratus: Lord of the Dead z kolei to turowa, taktyczna gra RPG z elementami gatunku roguelike osadzona w mrocznej, fantastycznej krainie. Hood: Outlaws & Legends osadzono w mrocznym średniowieczu, w którym rządzi brutalna władza. Rozgrywkę nastawiono na zabawę z innymi graczy poprzez tryb multiplayer.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games Store notuje wzrost zainteresowania, dzięki grze Fall Guys

 0