Epson w ogniu krytyki. Wbudowane oprogramowanie celowo blokuje sprawną drukarkę po określonym czasie

Epson w ogniu krytyki. Wbudowane oprogramowanie celowo blokuje sprawną drukarkę po określonym czasie

Jeden z użytkowników drukarki firmy Epson udostępnił na Twitterze wpis, w którym informuje, że jego model ni stąd, ni zowąd zwyczajnie odmówił posłuszeństwa. Powodem automatycznego zablokowania sprawnej drukarki miało być upłynięcie czasu eksploatacji, ustalonego przez Epsona. Rozwiązaniem problemu ma być udanie się do serwisu lub wymiana urządzenia na nowe.

Jeśli spytać osoby wykorzystujące sprzęt komputerowy na co dzień o najbardziej znienawidzone urządzenie, w większości przypadków odpowiedzią byłaby drukarka. Tak przydatna technologia wielokrotnie może spowodować wiele stresu, a jej naprawa również nie należy do najprzyjemniejszych. Okazuje się jednak, że niechęć do tych urządzeń można jeszcze spotęgować. Jeden z użytkowników drukarki Epsona postanowił podzielić się informacją o swoim egzemplarzu, który niespodziewanie przestał działać. Okazało się, że sprzęt postanowił automatycznie się zablokować, po tym jak upłynął określony czas eksploatacji. Oczywiście "termin przydatności drukarki" w tym przypadku ustalił nie kto inny niż Epson. Autor wpisu wspomniał także, iż jego egzemplarz był w pełni sprawny.

Wygląda na to, że drukarki Epsona mają wbudowaną w oprogramowanie funkcję, która blokuje urządzenie po określonym czasie eksploatacji, bez względu na kondycję sprzętu.

Nie wiemy niestety, czy wszystkie modele w ofercie Epsona posiadają ten "ficzer". Firma jednak nie zaprzeczała, że istnieją pewne zjawiska, powodujące blokowanie drukarki. Jednym z nich jest chociażby zapełnienie pochłaniacza atramentu. Dalsze drukowanie w tym przypadku, po jakimś czasie spowodowałoby wyciek tuszu, który nie tylko zniszczyłby dokumenty, ale mógłby zachlapać również inne ważne przedmioty.

W celu zapobiegnięcia tego typu katastrofom, implementowana jest funkcja pozwalająca zablokować sprzęt. Niestety należy wówczas udać się do serwisu, który będzie musiał wymienić pochłaniacz oraz usunąć błąd z oprogramowania drukarki za pomocą dedykowanych narzędzi. Inną kwestią pozostaje jednak celowe "murowanie" sprzętu, aby wręcz zmusić klienta do naprawy lub zakupu nowego modelu. Ktoś z was również spotkał się z tego typu problemem?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epson w ogniu krytyki. Wbudowane oprogramowanie celowo blokuje sprawną drukarkę po określonym czasie

 0