EVGA ma problem: Skradziono ciężarówkę pełną kart graficznych GeForce RTX 3000

EVGA ma problem: Skradziono ciężarówkę pełną kart graficznych GeForce RTX 3000

Dziś w sumie nie powinno to nikogo dziwić, bo karty graficzne to zamiennik złota (no może przesadziłem). Tak czy inaczej, dostawy ciężarówkami zawsze niosą pewne ryzyko i nieprzyjemna sytuacja spotkała amerykańskiego producenta kart graficznych – EVGA.

Jak podaje Jacob Freeman – menedżer produktów EVGA i współpracownik firmy – skradziono ciężarówkę transportującą karty graficznie NVIDIA GeForce RTX z serii 3000 do centrum dystrybucyjnego w stanie Kalifornia niecały tydzień temu. W ładunku znajdywały się GPU o wartości od 329,99 USD, aż do 1959,99 USD, czyli wychodzi na to, że łupem złodziei padły zarówno GeForce RTX 3060, jak i GeForce RTX 3090, w najbardziej wypasionej wersji. EVGA, dzięki katalogowaniu wszystkich produktów, dokładnie wie które GPU zostały skradzione i informuje, że żadna z nich nie przejdzie w przyszłości procesu gwarancyjnego. Należy zatem uważać na „HIT, całkiem nowa karta graficzna!” na portalach aukcyjnych.

Jak podaje EVGA: W USA skradziono ciężarówkę wypełnioną kartami graficznymi GeForce RTX 3000. Miejcie czujność, jeśli macie zamiar kupić kartę na aukcji.

EVGA

Jeśli napotkacie na taką okazję, zapewne w serwisie ebay lub podobnym, warto poprosić sprzedawcę o numer seryjny bądź dowód zakupu. W innym przypadku możecie nie tylko zakupić skradziony towar, ale też nie uzyskać podstawowej gwarancji producenta. Nie wiemy dziś na jak szeroką skalę zaangażowana jest policja Kalifornii. Wiemy natomiast to, co podał sam producent, który skupia się na zapisach prawnych USA – te są oczywiście bardzo podobne do naszych. Freeman nie ujawnił ile kart graficznych zostało skradzionych, dlatego nie jesteśmy w stanie oszacować strat firmy.

Nie wiadomo też czy była to zaplanowana akcja złodziei czy czysty przypadek. Zdrowy rozsądek podpowiada, że możemy spodziewać się najgorszego i że dostawa, na którą gracze z USA czekali, zostanie ostatecznie użyta do kopania kryptowalut w dopiero co wynajętym magazynie. Jeśli nie, to faktycznie EVGA ma po prostu pecha (jeśli to w ogóle prawda). Więc albo znaleźli się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie, albo od dzisiaj firmy wysyłające RTXy 3000 muszą wynająć ochronę – a najlepiej konwojentów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EVGA ma problem: Skradziono ciężarówkę pełną kart graficznych GeForce RTX 3000

 0