Kryptowaluta Squid Game to był scam. Twórcy zapadli się pod ziemię, kradnąc ponad 2 mln dolarów

Kryptowaluta Squid Game to był scam. Twórcy zapadli się pod ziemię, kradnąc ponad 2 mln dolarów

Squid Game to serial na platformie Netflix, który bije rekordy popularności. Na fali popularności jak grzyby po deszczu pojawiają się gry, dodatki, a nawet kryptowaluta. Wielu chce uszczknąć z tego tortu coś dla siebie. Niestety, osoby, które dały się wciągnąć w zakup kryptowaluty Squid Game, mogą spisać te środki na straty.

Kryptowaluta nazwana tak samo jak popularny serial Squid Game straciła całkowicie na wartości, a grupa stojąca za tą walutą i platformą z powiązaną grą online zapadła się pod ziemię. Ktokolwiek stał za krypto SQUID, wydaje się, że wykonał klasyczne zagranie naciągaczy. Po zwabieniu inwestorów i wywindowaniu ceny ich krypto, sprzedali swoje zasoby gotówkę, pozbawiając walutę płynności. Po tym, jak SQUID osiągnął najwyższy poziom 2856 USD wczesnym rankiem w poniedziałek, spadł do zera w zaledwie kilka minut. Twitter zawiesił konto powiązane z kryptowalutą podając podejrzaną aktywność jako powód. Strona, na której ludzie kupili krypto i wykorzystywali ją w grze, zniknęła. 

Wiele największych serwisów jak BBC, Business Insider, Fortune i CNBC rozpisywało się o niesłychanych wzrostach kryptowaluty SQUID, choć było to oczywiste oszustwo. Kryptowaluta runęła w dół, a twórcy się ulotnili, zgarniając ponad 2 mln USD.

Waluta od samego początku była mocno podejrzana, a największym problemem osób, które zdecydowały się dołączyć do gry, był brak opcji odsprzedaży. Inwestorzy mogli jedynie wykorzystać SQUID jako token do gry na stronie internetowej, gdzie mogli nabyć kolejną kryptowalutę Marble - dopiero ją można było odsprzedawać. Aby odzyskać swoje pieniądze, inwestorzy musieli nadal grać i potencjalnie kupować więcej SQUIDów.

Według ConMarketWatch opłata za wejście do gry wyniosła 456 SQUID. Według szacunkowych obliczeń twórcy kryptowaluty uciekli z ponad 2 mln dolarów. Pomimo ogromnej ilości podejrzeń co do kryptowaluty, serwisy takie jak BBC, Yahoo News, Business Insider, Fortune i CNBC prześcigały się w nagłówkach informujących, że nowa kryptowaluta Squid Game wzrosła rekordowe wartości w ciągu zaledwie kilku dni, co jedynie napędzało kolejnych chętnych na zakup. Podobna akcja miała miejsce na początku tego roku z kryptowalutą Mando, która wykorzystywała serial Mandalorian – oczywiście bez zgody Disneya.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kryptowaluta Squid Game to był scam. Twórcy zapadli się pod ziemię, kradnąc ponad 2 mln dolarów

 0