Exynos 2200 zniszczy konkurencję? Procesor Samsunga ma być lepszy od Snapdragona 895

Exynos 2200 zniszczy konkurencję? Procesor Samsunga ma być lepszy od Snapdragona 895

Exynos 2200 to procesor, który może solidnie namieszać w segmencie układów mobilnych. CPU Samsunga z GPU AMD RDNA2 został już nawet przetestowany w benchmarku 3DMark Wild Life, w którym przegonił pozostałą konkurencję włącznie z iPhone'ami od Apple.

Uzyskał on wynik o 55% wyższy niż Exynos 2100, zbierając 8134 punktów w 3D Mark. Dla porównania Snapdragon 888 uzyskał rezultat od 5800 do 6000 punktów. To nie wszystko, ponieważ według leakera TheGalox wydajność procesora i układu graficznego przewyższy Snapdragona 895 (w pierwszym przypadku wygra z nim tylko Apple A15), z kolei w przypadku GPU mówi się o poważnym odskoczeniu od konkurencji. Widzimy, że współpraca nawiązana z AMD powinna przynieść południowokoreańskiemu producentowi spore korzyści, zdradzono, że grafika w nowym Exynos skorzysta z technologii ray-tracingu. Chociaż wyniki brzmią obiecująco, to nie podano wyniku stresu Wild Life, a jak wiadomo sprzęt mobilny może wykazywać tendencję doskonałej wydajności w pierwszej pętli, która spada, gdy urządzenie się nagrzewa.

Exynos 2200 ma przegonić pod względem wydajności konkurencję w tym Snapdragona 895.

Należy jednak poczekać na premierę nowych procesorów i ich ostateczne testy dopiero wtedy przekonamy się, który z nich jest lepszy. Oba układy zostaną wykonane w 4 nm procesie technologicznym. Mówi się, że smartfonem, do którego trafi Exynos 2200 w pierwszej kolejności będzie Galaxy S22. Co ciekawe spekuluje się, że kombinacja chipsetów może objąć nie tylko telefony z linii Galaxy, ale produkty innych firm. W przypadku gdy CPU uzyska zadowalające wyniki, wówczas na jego wykorzystnie powinno być wielu chętnych producentów. Samsung w przeszłości udostępnił Exynosy zewnętrznym podmiotom m.in. Meizu.

Jeśli chodzi o Snapdragona 895, to będzie się on składał z jednego wysokowydajnego rdzenia Kryo 780 (Cortex-X2), czterech energetycznych Kryo-780 (Cortex-A510) oraz trzech Kryo-780 (Cortex-A710). Dostaniemy poza tym GPU Adreno 730, z kolei za przetwarzanie obrazu będzie odpowiedzialna Spectra 680 ISP. Nie zabraknie też modemu Snapdragon X65 5G. Bez wątpienia szykuje się interesująca przyszłość, a skorzystać na niej mogą oczywiście użytkownicy poszukujący wydajnego sprzętu.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Exynos 2200 zniszczy konkurencję? Procesor Samsunga ma być lepszy od Snapdragona 895

 0