F1 22 z pełnym wsparciem dla VR. Znamy datę premiery i wymagania PC

F1 22 z pełnym wsparciem dla VR. Znamy datę premiery i wymagania PC

Codemasters wraz z Electronic Arts zapoweidzieli nową odsłonę wyścigowej serii traktującej o zmaganiach Formuły 1, czyli F1 22 od EA SPORTS. Premiera gry zaplanowana jest na 1 lipca. Czego może spodziewać się po tegorocznej edycji F1?

Twórcy zapowiadają największą liczbą zmian od ponad dekady, a gracze będą mogli zając miejsca w turnieju Mistrzostw Świata Formuły 1 2002 w nowych hybrydowych bolidach. Całkowicie odnowione przepisy zmieniają oblicze weekendów wypełnionych wyścigami wraz z wprowadzeniem do rozgrywki Sprintów F1. Tegoroczna cześć serii zaoferuje dużo większą rywalizację i mniej przewidywalne rezultaty. Gracze sprawdzą swoje umiejętności na przestrzeni całego kalendarza 2022, razem z debiutem Grand Prix Miami. Kolejną nowością będzie możliwość wejścia w świat Formuły 1 dzięki trybowi F1 Life, w pełni personalizowanemu centrum, w którym gracze będą mogli zaprezentować swoje kolekcje super aut, ubrań i akcesoriów odblokowanych w trakcie rozgrywki, dzięki przepustce Podium Pass oraz w sklepie wewnątrz gry. Już teraz można zamówić edycję Champion Edition w przedsprzedaży, która uwzględnia dostęp do gry o 3 dni wcześniej i limitowaną czasowo zawartość, inspirowaną Miami.

Twórcy zapowiadają największą liczbą zmian od ponad dekady, a gracze będą mogli zając miejsca w turnieju Mistrzostw Świata Formuły 1 2002 w nowych hybrydowych bolidach.

“Równolegle ze zmianami wprowadzonymi w Formule 1, zaktualizowaliśmy fizykę pojazdów, aby lepiej odzwierciedlić nowe przepisy oraz przebudowaliśmy model opon, aby sprawić, że prowadzenie bolidu przypomina to z prawdziwego życia. Wraz z nowymi i zaktualizowanymi trasami, systemem Adaptive AI, trybem F1 Life oraz rozbudowanymi opcjami rozgrywki, nigdy nie było lepszego czasu dla graczy aby zająć swoje miejsca w wyścigu i doświadczać życia kierowcy F1” - mówi Lee Mather, F1 Senior Creative Director w Codemasters.

Przebudowana rozgrywka pozwala graczom na wybór opcji immersyjnej lub transmisyjnej, co ma wpływ na liczne aspekty rozgrywki. Przez wybór opcji immersyjnej, gracze zmierzą się z wyzwaniem już na starcie. Opcja transmisyjna zdejmuje z graczy część ciężaru przez wprowadzenie rozwiązań, które sprawiają, że kierowcy koncentrować będą się na akcji. Całkowitą immersję doświadczenia F1 oferuje wsparcie dla VR na PC przez Oculs Rift i HTC Vive, które pozwalają graczom przeżywać emocje związane z wyścigami bezpośrednio z kokpitu bolidu. 

Dla nowych i mniej zaangażowanych graczy, rozwiązanie Adaptive AI pozwala na rywalizację w każdym z wyścigów przeciwko kierowcom AI, którzy dostosowują swój poziom do umiejętności gracza. Intuicyjne menu oraz systemy kierowania pozwalają szybko dołączyć do akcji bez konieczności nauki niuansów. Odświeżone programy treningowe oferują nowe systemy punktowe oraz wizualizacji na trasie.

F1 22 rozbudowuje także powracające tryby, jak tryb My Team, który pozwala graczom wybrać jeden z trzech trybów startowych. Gra uwzględnia zmiany w trasach w Australii, Hiszpanii i w Abu Dhabi, które zostały wprowadzone w tym roku. F1 22 zawiera też 10-letni tryb kariery razem z opcją rozgrywki dla dwóch graczy oraz tryb wieloosobowy, który pozwala na emocjonujące wyścigi ze społecznością z całego świata. 

Poniżej możecie zapoznać się z wymaganiami systemowymi wersji PC:

MINIMUM

  • 64-bitowy CPU i OS
  • OS: Windows 10 64-bit (wersja 1909)
  • Procesor: Intel Core i3-2130 lub AMD FX 4300
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Grafika: NVIDIA GTX 1050 Ti lub AMD RX 470 | Ray Tracing: GeForce RTX 2060 lub Radeon RX 6700 XT
  • DirectX: Wersja 12
  • Storage: 80 GB wolnego miejsca

RECOMMENDED:

  • 64-bitowy CPU i OS
  • OS: Windows 10 64-bit (Vewersja rsion 1909)
  • Procesor: Intel Core i5 9600K lub AMD Ryzen 5 2600X
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Grafika: NVIDIA GTX 1660 Ti lub AMD RX 590 | Ray Tracing: GeForce RTX 3070 lub Radeon RX 6800
  • DirectX: Wersja 12
  • Storage: 80 GB wolnego miejsca

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: F1 22 z pełnym wsparciem dla VR. Znamy datę premiery i wymagania PC

 0