Facebook chce wyświetlać mniej polityki w naszych Aktualnościach

Facebook chce wyświetlać mniej polityki w naszych Aktualnościach

Facebook powoli podejmuje wysiłki w celu wyeliminowania treści politycznych z kanału informacyjnego. Firma testuje teraz swój „mniej polityczny” przekaz w aktualnościach w 75 nowych krajach, poinformował Facebook w aktualizacji.

Firma wprowadziła już wersję zmodernizowanych aktualności w Stanach Zjednoczonych, a także w Kostaryce, Szwecji, Hiszpanii, Irlandii, Kanadzie, Brazylii i Indonezji. Jednak najnowsza aktualizacja oznacza znaczne rozszerzenie tych zmian i zwiększa całkowitą liczbę zaangażowanych krajów do ponad 80. Facebook nie podał listy ostatnich krajów, które miały dołączyć do testu, ale rzecznik firmy potwierdził, że zmiany są dostępne w kanale informacyjnym dla „niewielkiego odsetka ludzi” w każdym kraju. Rzecznik dodał, że w testach nie uwzględniono krajów, w których zbliżają się wybory i które są „o podwyższonym ryzyku konfliktu”.

Facebook powoli podejmuje wysiłki w celu wyeliminowania treści politycznych z aktualności. Testuje nowe podejście w kolejnych 75 krajach. 

Facebook chce wyświetlać mniej polityki w naszych Aktualnościach

Mark Zuckerberg po raz pierwszy ogłosił plany uczynienia Aktualności mniej politycznymi w styczniu, zaledwie kilka tygodni po ataku na Kapitol w Stanach Zjednoczonych. „Ludzie nie chcą, aby polityka i walka przejęły ich doświadczenie” – powiedział wtedy.

Wprowadzenie zmian w większej liczbie krajów może pomóc Facebookowi dowiedzieć się więcej o tym, jak obniżyć temperaturę sporu na swojej platformie, co może być szczególnie przydatne, ponieważ firma jest oskarżana o zwiększanie gniewu użytkowników swoich usług w celu zwiększenia zaangażowania. Jednocześnie platforma przyznała, że ​​zmiany mogą zaszkodzić wydawcom. „Kiedy uzyskamy więcej informacji z tych testów, będziemy udostępniać aktualizacje na temat tego, czego się uczymy i będziemy nadal wprowadzać odpowiednie zmiany” – czytamy w zaktualizowanym poście na blogu Facebooka.

Zapewne wiele osób ucieszy się, że Facebook będzie wyświetlał mniej polityki, a więcej aktualności od znajomych, ale głównym problemem platformy wciąż pozostaje tona reklam pokazywana użytkownikom, a w tym zakresie raczej nie ma co liczyć na zmiany. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook chce wyświetlać mniej polityki w naszych Aktualnościach

 0