Globalna awaria Facebooka, Instagrama i WhatsAppa (aktualizacja)

Globalna awaria Facebooka, Instagrama i WhatsAppa (aktualizacja)

Użytkownicy zgłaszają awarię Facebooka, Instagrama i WhatsAppa. Niestety dostęp do wymienionych platform na chwilę obecną nie jest możliwy i mamy do czynienia z problemem globalnym.

Jak informuje serwis Onet pierwsze kłopoty zaczęły występować około godziny 16:44 i trwają do chwili pisania tej wiadomości. Na Instagrama nie można było dodać relacji i story, z kolei na WhatsAppa nie docierają wiadomości. Obecnie przynajmniej w większości przypadków na wymienione strony nie da się wejść w ogóle. Jak podaje downdetector.pl do godziny 18:00 liczba zgłoszeń awarii Facebooka wyniosła 20 tysięcy, Instagrama 6 tysięcy, a WhatsAppa przeszło 2,5 tysiąca.

Facebook, Instagram i WhatsApp uległy awarii.

Do sprawy odniósł się Facebook, który potwierdził występujące problemy i zapewnił, że pracuje nad ich rozwiązaniem. "Mamy świadomość, że niektórzy ludzie nie mogą uzyskać dostępu do naszych aplikacji oraz produktów. Działamy nad tym, aby wszystko jak najszybciej wróciło do normy, przepraszamy za niedogodności" - głosi oficjalny komunikat firmy we wpisie na Twitterze. Cóż w takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak tylko uzbroić się w cierpliwość licząc, że serwisy zostaną przywrócone możliwie najszybciej.

Jak informuje była przedstawiciela giganta social media, Francis Haugen pracownicy Facebooka mają problem z dostaniem się do biur firmy w celu ustalenia przyczyn tej awarii co może wydłużyć czas jej usunięcia. Powodem są niedziałające identyfikatory dające dostęp do siedziby. Jakby tego było mało nie funkcjonuje Workplace służący do wewnętrznej komunikacji zespołu. Awaria Facebooka odbiła się na finansach Marka Zuckerberga i według Onetu jego osobisty mającej uszczuplił się o prawie 7 miliardów dolarów.

Aktualizacja 05.10.2021:

Awaria została usunięta, a platformy społecznościowe wróciły do żywych.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Globalna awaria Facebooka, Instagrama i WhatsAppa (aktualizacja)

 0