Fałszywy prezes w fałszywej kuchni, czyli o tym jak daliśmy się nabrać na mistyfikację NVIDII

Fałszywy prezes w fałszywej kuchni, czyli o tym jak daliśmy się nabrać na mistyfikację NVIDII

Charakterystyczna kuchnia Jensena Huanga, dyrektora generalnego NVIDII, w której nakręcił trzy wystąpienia w trakcie pandemii, była całkowicie fałszywa. Co więcej, nawet sam Huang nie był prawdziwy.

Praktycznie wszyscy daliśmy się nabrać na mistyfikację NVIDII, kiedy Huang wygłosił prezentację podczas GTC 2021 - nikt nie zauważył, że to wirtualny CEO Zielonych w wirtualnej kuchni. Jedynym prawdziwym elementem był głos prezesa w trakcie konferencji. „Przez prawie 14 sekund trwającej godzinę i 48-minut prezentacji – od 1:02:41 do 1:02:55 – sam Huang zabierał głos w konferencji”, czytamy teraz na blogu firmy, więc postać Jensena, którą widzieliśmy w jego wirtualnej kuchni, była wirtualnym modelem wygenerowanym cyfrowo za pomocą autorskiej technologii NVIDII, a sam Jensen udzielił modelowi swój głos. 

Praktycznie wszyscy daliśmy się nabrać na mistyfikację NVIDII, kiedy Huang wygłosił prezentację podczas GTC 2021 w wirtualnej kuchni.

W wirtualnej prezentacji wykorzystano technologię Omniverse, multidyscyplinarne narzędzie do tworzenia wirtualnych przestrzeni roboczych 3D i posłużono się sztuczną inteligencją do realistycznego odtwarzania mimiki i gestów szefa firmy. Wirtualna prezentacja nie wzbudziła podejrzeń wśród dziesiątek tysięcy profesjonalistów i mediów branżowych, które relacjonowały wydarzenie, co tylko świadczy o tym, że efekt był niezwykle realistyczny. 

W poście na blogu NVIDIA opowiedziała o tworzeniu przestrzeni, która stała się już praktycznie kultowa wśród entuzjastów technologii i PC. „Kuchnia Jensena” była stałym elementem, konferencji producenta kart graficznych. Poniżej możecie zobaczyć materiał przedstawiający, jak wyglądał proces tworzeniu wirtualnej kuchni:

„Demo jest uosobieniem tego, co reprezentuje GTC: Połączyło pracę zespołów zajmujących się głębokim uczeniem i badaniem grafiki z kilkoma zespołami inżynierskimi i niesamowitym wewnętrznym zespołem kreatywnym firmy” — czytamy na blogu. „Aby stworzyć wirtualnego Jensena, zespoły wykonały pełne skanowanie twarzy i ciała, by stworzyć model 3D, a następnie wyszkoliły sztuczną inteligencję, aby naśladować jego gesty i mimikę oraz zastosowały magię sztucznej inteligencji, aby jego klon był realistyczny. Cyfrowy Jensen został następnie przeniesiony do repliki jego kuchni, która została zdekonstruowana, aby odsłonić holodek w Omniverse, co zaskoczyło publiczność i skłoniło ich do kwestionowania, jaka część myśli przewodniej była prawdziwa lub wyrenderowana” - chwali się producent. Trzeba przyznać, że efekt jest naprawdę imponujący. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fałszywy prezes w fałszywej kuchni, czyli o tym jak daliśmy się nabrać na mistyfikację NVIDII

 0