Far Cry 6 z dużym problem na PC. Wydajność mocno poniżej oczekiwań

Far Cry 6 z dużym problem na PC. Wydajność mocno poniżej oczekiwań

Ubisoft zniósł embargo na streamy i VOD (wideo na żądanie) Far Cry 6. W związku z tym portal DSOG udostępnił wbudowany benchmark gry. Jak możecie zobaczyć na filmie, Far Cry 6 cierpi z powodu poważnych problemów ze wsparciem dla CPU.

W testach posłużono się CPU Intel Core i9-9900K z 16 GB pamięci DDR4 (3600 MHz) oraz grafiką NVIDIA GeForce RTX 3080. PC działał na 64-bitowym systemie Windows 10, a sterownik graficzny to GeForce 472.12. Jak widać na filmie, jeden wątek/rdzeń procesora jest stale maksymalizowany. Chociaż gra może korzystać z kilku dodatkowych wątków, w dużym stopniu opiera się na pojedynczym wątku. Zasadniczo oznacza to poważne problemy z wydajnością, nawet na wysokiej klasy komputerach PC.

Jak możecie zobaczyć na filmie, Far Cry 6 cierpi z powodu poważnych problemów ze wsparciem dla CPU.

Z powodu tych jednowątkowych problemów procesor stanowi wąskie gardło zarówno w rozdzielczości 1080p na Ultra, jak i 1440p na Ultra, gdzie wydawać mogłoby się, że to GPU stanowić będzie większą przeszkodę. I chociaż Intel Core i9 9900K jest w stanie uzyskać stałe 60 klatek na sekundę, to nie zbliża się do 120 klatek na sekundę, nawet w 1080p. Potwierdza to także inny redaktor DSOG, który korzysta co prawda ze starszego procesora (Intel Core i7-3930K), ale jego obciążenie wynosi tylko 40%.

„Może to tylko ja, ale Far Cry 6 nie działa tak dobrze, jak się spodziewałem. Ledwo mogę utrzymać 60 FPS przy 1440p na moim starszym procesorze Intel, ale nowym RTX 3070. Mówimy tylko o średnich ustawieniach graficznych. To niefortunne. Mam najnowsze sterowniki NVIDII. Jestem po prostu zaskoczony, jak nie mogę przebić się przez 60 kl./s na moim komputerze… biorąc pod uwagę, że gra nie wygląda o wiele lepiej niż Far Cry 5. Byłem bardzo zszokowany, widząc tylko 40% wykorzystania procesora, a nawet tylko 60% wykorzystania GPU i nie sądzę, żeby kiedykolwiek przekroczyło te wartości. Myślę, że to wyjaśnia, dlaczego klatkaż jest tak niski… mój sprzęt nie jest wykorzystywany tak, jak powinien być” - tłumaczy redaktor.

Miejmy nadzieję, że premierowy patch rozwiąże ten problem, w innym wypadku spodziewać można się dużego rozczarowania ze strony pecetowych graczy. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Far Cry 6 z dużym problem na PC. Wydajność mocno poniżej oczekiwań

 0