FIFA 22 - te nowości zobaczymy tylko na PlayStation 5 i Xbox Series X|S

FIFA 22 - te nowości zobaczymy tylko na PlayStation 5 i Xbox Series X|S

FIFA 22 trafi na wszystkie liczące się platformy, ale poszczególne wersje będą się od siebie różnić. Już wiemy, które funkcje będą zarezerwowane tylko dla posiadaczy PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S, a także dla osób korzystających z usługi... Google Stadia.

Wiedzieliśmy już o tym do tej pory, ale EA Sports dopiero teraz podało nieco więcej szczegółów. W FIF-ie 22 na konsolach nowej generacji oraz Stadii zobaczymy m.in. szereg nowych przerywników filmowych, pokazujących piłkarzy w szatni,  przedmeczową rozgrzewkę czy specjalistę odpowiedzialnego za stan murawy. Przed rozpoczęciem meczu usłyszymy też dodatkowe komentarze, związane z naszymi osiągnięciami czy przewidywaniami dotyczącymi konkretnych zawodników na podstawie dotychczasowych statystyk.

Wiemy już, jakie nowości w grze FIFA 22 zostały zarezerwowane wyłącznie dla konsol nowej generacji - PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S - oraz dla platformy Google Stadia.

Nowinek zarezerwowanych dla next-genów i Stadii jest więcej. Autorzy przygotowali nową animację towarzyszącą zatrudnieniu nas w roli trenera w nowym klubie oraz rozbudowali prezentację transferów o ogłoszenia w trakcie rozgrywanych meczów. Jeśli będziemy zawodzić, grając przed własną publicznością, zauważymy, że trybuny pustoszeją jeszcze przed końcowym gwizdkiem.

 FIFA 22 - wideo z fragmentami rozgrywki. Czy dostrzegacie zmiany?

W FIF-ie 22 pojawi się po raz pierwszy w historii serii komentatorka. Alex Scott będzie zdawać relację z poziomu boiska równocześnie z głównymi komentatorami. "Wykorzystujemy najnowszą technologię, aby przejścia między komentatorami a Alex Scott brzmiały jak najbardziej naturalnie" - zapowiada EA Sports. Nie wiadomo, czy dodatkowy komentarz usłyszymy także w polskiej wersji językowej. Polski oddział Electronic Arts wciąż nie potwierdził też, kogo usłyszymy w najnowszej odsłonie. Od jakiegoś czasu spekuluje się, że Dariusza Szpakowskiego zastąpi Tomasz Smokowski.

FIFA 22 tylko na next-genach wykorzysta nową technikę o nazwie HyperMotion, która - dzięki połączeniu sesji motion capture podczas meczów jedenastu na jedenastu, specjalnych kombinezonów oraz uczeniu maszynowemu - pozwoli wyświetlić bardziej realistyczne animacje piłkarzy niż kiedykolwiek wcześniej.

Premiera FIF-y 22 została zaplanowana na 1 października. Gra ukaże się w wersjach na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5, Switcha oraz Stadię. Niemałe kontrowersje wywołał fakt, że wydanie pecetowe nie zaoferuje wszystkich nowości, które przygotowano z myślą o next-genach. W końcu komputery mocą obliczeniową często przewyższają PlayStation 5 i Xboksa Series X. A już na pewno Xboksa Series S.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 22 - te nowości zobaczymy tylko na PlayStation 5 i Xbox Series X|S

 0