FIFA 22 wzbudza mniejsze zainteresowanie niż poprzednia odsłona

FIFA 22 wzbudza mniejsze zainteresowanie niż poprzednia odsłona

Premiera FIFY 22 już za nami tymczasem gra jest odbierana całkiem nieźle za sprawą wnoszonych nowości w przypadku wersji na konsole PlayStation 5, Xbox Series i Google Stadia, których próżno szukać na old-genach oraz PC. Mimo tego tytuł EA Sports notuje spadek sprzedaży.

Jak pokazują dane GfK z rynku w Wielkiej Brytanii, sprzedaż pudełkowej FIFY 22 spadła o ponad 35% w porównaniu do wyniku, jaki osiągnęła FIFA 21 (ta z kolei zaliczyła 42% spadek względem FIFY 20). W zeszłym roku liczba pobrań FIFY 21 wzrosła o 31% rok do roku, co oznacza, że więcej mieszkańców Anglii korzystało z wersji cyfrowych niż kopii fizycznych. Należy zauważyć, że seria piłkarska Electronic Arts miewa tendencje spadkowe we wczesnych latach istnienia nowych konsol i w przeszłości właściciele PS3, Xboxa 360 oraz komputerów nie dostali nowego silnika, ci ostatni czekali na niego do FIFY 15.

FIFA 22 w Wielkiej Brytanii cieszy się mniejszym zainteresowaniem niż FIFA 21, choć w ubiegłym tygodniu była liderem rynku.

Idąc dalej 41% sprzedanych egzemplarzy FIFY 22, to edycje na PlayStation 4, 27% - Xbox One, 23% - PS5, 5%- Nintendo Switch oraz 4% - Xbox Series X/S. O dziwo najnowsze urządzenie Microsoftu przegrało na tym polu z propozycją japońskiego konkurenta. Patrząc na dane FIFA 22 w Wielkiej Brytanii zajmuje pierwsze miejsce i wyprzedza Mario Kart 8: Deluxe czy Sonic Colours Ultimate. Mówi się, że do brytyjskich sklepów trafiło więcej egzemplarzy PlayStation 5, dzięki czemu produkcje dedykowane tej platformie zaliczyły wzrost sprzedaży. Na liście jest Spider-Man: Miles Morales ze wzrostem 165%, Ratchet & Clank: Rift Apart (321%), a także Ghost of Tsushima: Director's Cut (134%).

FIFA 22 wzbudza mniejsze zainteresowanie niż poprzednia odsłona FIFA 22 - recenzja (PS5). Jest wyraźnie lepiej... ale tylko na next-genach

FIFA 22 została już przez nas zrecenzowana. Doceniliśmy produkcję za wprowadzenie systemu HyperMotion i tysiące innych animacji, których nie znajdziemy na old-genach, wolniejszy, lecz realistyczniejszy przegieg spotkań, mniejsze zmiany w rozgrywce, znacząco rozbudowane statystyki drużynowe i indywidualne, jak również opcja stworzenia własnego klubu w trybie kariery. Do wad należy zaliczyć natomiast m.in. zmiany w grafice jedynie kosmetyczne (szczególnie widoczne na twarzach piłkarzy i wiele brakujących nazwisk piłkarzy w polskim komentarzu. Tutaj dostaliśmy nowego komentatora Tomasza Smokowskiego zastępującego Dariusza Szpakowskiego.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 22 wzbudza mniejsze zainteresowanie niż poprzednia odsłona

 0