FIFA 23 zalicza rekordowy start. EA chwali się wynikiem

FIFA 23 zalicza rekordowy start. EA chwali się wynikiem

FIFA 23 to ostatnia odsłona serii gier piłkarskich EA Sports, która została wydana pod tą nazwą. Przyszłoroczna edycja ma nazywać się inaczej i pod względem marketingowym marka zacznie od zera.

FIFA 23 wieńczy współpracę EA z międzynarodową organizacją piłki nożnej rozpoczętą w latach 90., choć seria będzie żyła nadal tylko jako EA SPORTS FC. Gra EA Sports wzbudziła ogromne zainteresowanie graczy i zaliczyła świetny start. Electronic Arts podaje, iż FIFA 23 ustanowiła rekordowy debiut, w pierwszym tygodniu przyciągając ponad 10,3 miliona graczy. Dla porównania w ciągu pierwszych 10 dni FIFA 22 mogła liczyć na aktywność 9,1 mln osób. Jest to ogromny sukces IP EA i to na samo zakończenie. FIFA 23 jest dostępna na PC, Google Stadia oraz konsolach PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

FIFA 23 w okresie premierowym przyciągnęła 10,3 mln graczy.

"Reakcja naszych fanów była po prostu niesamowita i cieszymy się, że gra przyciągnęła rekordową liczbę graczy" - powiedział Nick Wlodyka, wiceprezes, dyrektor generalny EA SPORTS FC. Produkcja posiada 300 partnerów, bazę 19 000 zawodników, 700 drużyn, 100 stadionów i licencje na 30 lig piłkarskich na całym świecie. Dochodzą do tego prawa do FIFA World Cup, Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Ligi Konferencji, CONMEBOL Libertadores, CONMEBOL Sudamericana, Premier League, LaLiga Santander, Bundesligi, Ligue 1 czy Serie A. Jak zapewniają deweloperzy licencje będą zachowane w przyszłorocznej odsłonie gry piłkarskiej.

FIFA 23 niestety nie jest wolna od wad. Pojawiły się problemy z systemem anti-cheat na komputerach, który uniemożliwiał odpalenie produkcji i koniecznie było wydanie aktualizacji, a później wyszło na jaw, że otwierając paczki Road to the Knockouts (RTTK) o wartości minimalnej 86 nie ma gwarancji dostania karty z taką oceną. To dlatego, iż do pakietu dochodzili piłkarze na wypożyczeniu. EA Sport deklaruje naprawę błędu. Cóż nie jest to pierwsza wpadka Electronic Art a na liście skarg były także niezbyt dopracowane podania zawodników.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 23 zalicza rekordowy start. EA chwali się wynikiem

 0