Find N - tak prezentuje się pierwszy składany smartfon od Oppo

Find N - tak prezentuje się pierwszy składany smartfon od Oppo

Oppo zaprezentowało swój pierwszy składany smartfon prawie trzy lata po tym, jak zaprezentowało prototypowe urządzenie wykorzystujące elastyczny wyświetlacz OLED, który pozwala zamknąć telefon jak książkę.

Oppo Find N wygląda podobnie do smartfonów Samsunga z serii Galaxy Fold i jak podkreśla chiński producent, jego składak stworzony został po „czterech latach intensywnych prac badawczo-rozwojowych i sześciu generacjach prototypów”. Firma nie ujawniła żadnych szczegółów specyfikacji, w tym procesora, wyświetlacza ani innych elementów Find N, poza pokazaniem plakatu promocyjnego i krótkiego wideo. Oppo obiecuje jednak „piękne” urządzenie, które dobrze leży w dłoni i będzie proste w użyciu zarówno w pozycji otwartej, jak i zamkniętej. Zapewnia również, że udało mu się rozwiązać wszelkie problemy z marszczeniem ekranu i jego trwałością, co zawsze stanowi obawę w przypadku składanych konstrukcji. Premiera urządzenia ma się odbyć podczas Oppo Inno Day już 15 grudnia i wtedy powinniśmy poznać wszystkie szczegóły.

Oppo Find N wygląda podobnie do smartfonów Samsunga z serii Galaxy Fold i jak podkreśla chiński producent, jego składak stworzony został po „czterech latach intensywnych prac badawczo-rozwojowych.

Firmą najbardziej znaną ze składanych smartfonów jest oczywiście Samsung, który posiada w swojej ofercie dwie linie tego typu telefonów, czyli Fold i Flip. Koreańskiemu gigantowi zajęło trzy generacje, aby wyeliminować główne problemy we flagowej serii Fold, a najnowszy model Fold 3 nadal wymaga kilku istotnych usprawnień, co podkreślają recenzenci w swoich materiałach. Oppo zdecydowało się na inną taktykę, czekając z wydaniem swojego pierwszego składanego modelu, aż technologia okrzepnie i uda mu się rozwiązać jej najważniejsze problemy.

Oprócz Find N Oppo ma zamiar ujawnić inne produkty na Oppo Inno Day (14-15 grudnia), w tym „najnowocześniejszą” jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU) i inteligentne okulary. Ten ostatni sprzęt prawdopodobnie zastąpi zeszłoroczne Oppo AR Glass 2021, przeznaczone wyłącznie dla deweloperów okulary typu Wayfarer z panelami OLED o przekątnej 0,71 cala, które mogą być podłączane do urządzeń z systemem Android za pomocą kabla USB. Oppo promuje nowy model hasłem „światło kontra światło”, więc mogą to być lekkie modele skierowane do konsumentów, a nie tylko programistów. Wszystkiego dowiemy się wkrótce, bo już w przyszłym tygodniu. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Find N - tak prezentuje się pierwszy składany smartfon od Oppo

 0