Fortnite wraca na iPhone'y i iPady za sprawą NVIDII

Fortnite wraca na iPhone'y i iPady za sprawą NVIDII

Fortnite jest niedostępny w Apple App Store i Google Play Store od 17 miesięcy. I nic nie wskazuje na to, że gra w najbliższym czasie powróci do któregoś z tych sklepów, ale gracze wkrótce będą mogli ponownie wpaść na wyspę na swoich telefonach i tabletach (chyba że korzystają już z wersji sideloadowanej na Androida lub zdalnie grają w wersje konsolowe).

NVIDIA i Epic Games połączyły siły, aby stworzyć mobilną wersję tego battle royale, w którą można grać za pośrednictwem GeForce Now. W usłudze jest już dostępna wersja komputerowa. W przyszłym tygodniu rozpocznie się ograniczona czasowo zamknięta beta, której celem jest przetestowanie wydajności serwera, grafiki i sterowania dotykowego. NVIDIA otworzyła rejestrację i zapewni użytkownikom dostęp do bety w partiach w ciągu najbliższych kilku tygodni. Co warto podkreślić, nie potrzebujemy płatnego członkostwa GeForce Now, aby wziąć udział w testach. Jeśli uda nam się zdobyć zaproszenie, będziemy mogli grać w Fortnite przez Safari na iOS i aplikację GeForce Now na Androida. NVIDIA i Epic nie ustaliły jeszcze daty zakończenia testów beta.

NVIDIA i Epic Games połączyły siły, aby stworzyć mobilną wersję tego battle royale, w którą można grać za pośrednictwem GeForce Now.

Kiedy NVIDIA włączyła GeForce Now na iOS przez Internet w listopadzie 2020 r., powiedziała, że ​​w końcu da użytkownikom iPhone'a i iPada dostęp do Fortnite, ale widać, że na tym współpraca z Epic Games się nie zakończyła. Gracze korzystający z urządzeń na Androidzie i iOS mogą skusić się na kontroler Bluetooth, jeśli nie lubią używać sterowania dotykowego podczas poruszania się po mapie (np. jako Spider-Man).

Apple i Google wyrzucili Fortnite ze swoich sklepów w sierpniu 2020 r. w trakcie bitwy z Epic Games o obsługę płatności w aplikacji. Wydawca pozwał obie firmy, twierdząc, że dopuszczają się zachowań antykonkurencyjnych. Sprawa Apple trafiła do sądu w zeszłym roku i sędzia orzekł, że firma Epic nie udowodniła, że ​​Apple narusza przepisy antymonopolowe. Obie strony odwołały się od pewnych aspektów tego wyroku. Firma Apple wygrała w takim sensie, że nie została zmuszona do wdrożenia zmian w App Store, które pozwalałyby deweloperom oferowanie alternatywnych metod płatności, omijając 30-procentowy podatek dla giganta z Cupertino. W każdym razie spór może potrwać jeszcze kilka lat i do tego czasu Apple nie pozwoli zapewne Fortnite oficjalnie wrócić do App Store, więc opcja dostępu do gry przez NVIDIĘ może być jedyną.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fortnite wraca na iPhone'y i iPady za sprawą NVIDII

 0