Forza Horizon 5 z rekordowo dużą mapą. Ale obszar!

Forza Horizon 5 z rekordowo dużą mapą. Ale obszar!

Obszar gry w Forza Horizon 5 będzie o około 50 proc. większy niż w czwartej odsłonie serii. Teraz możemy go zobaczyć w całości.

Studio Playground Games zaprezentowało w całości osadzoną w Meksyku mapę, po której będziemy jeździć w Forza Horizon 5. Potrzeba dłuższej chwili, aby ogarnąć ją wzrokiem tak, by odnotować wszystkie istotne elementy. W końcu zauważamy, że twórcy przygotowali nie tylko olbrzymi, ale także niesamowicie różnorodny obszar. Widać na nim nie tylko góry, plaże, autostradę i miasteczka, ale także starożytne ruiny, stadion czy wulkan, którego wierzchołek - nawiasem pisząc - będzie najwyżej położonym punktem w historii całej serii. W sumie czeka na nas jedenaście zróżnicowanych biomów.

W sieci pojawił się screen prezentujący cały obszar gry w Forza Horizon 5. To największa mapa w historii serii i z pewnością także jedna z większych w wirtualnych wyścigach w ogóle.

Opublikowany screen przedstawia mapę z sezonu letniego. Jak wiadomo, Forza Horizon 5 - podobnie jak poprzedniczka - zaoferuje system pór roku. Wiosna, lato, jesień, zima - każdy z tych sezonów będzie się odznaczał odmiennymi warunkami pogodowymi i krajobrazami. Jednak obszar jest tym razem tak duży, że autorzy nie mogli zastosować globalnych mechanizmów. Na przykład śniegu nie zobaczymy na plaży, jedynie w górach. Z kolei tropikalne ulewy prędzej dopadną nas bliżej lasów, Zatoki Meksykańskiej czy Oceanu Spokojnego (swoją drogą, już wyobrażam sobie podróż od zatoki do oceanu!).

Forza Horizon 5 ukaże się 9 listopada, oczywiście wyłącznie na pecetach oraz konsolach Microsoftu - Xbox One oraz Xbox Series X|S. Gracze oczekujący jak najostrzejszego i najpłynniejszego obrazu powinni uruchomić grę albo na mocnym komputerze, albo na Xboksie Series X. Z kolei osoby pragnące bardziej realistycznego modelu ścigania (Forza Horizon stawia od zawsze na zręcznościowy styl prowadzenia samochodów) powinny wyczekiwać kolejnych informacji na temat ósmej odsłony Forza Motorsport, nad którą pracuje zespół Turn 10 Studios. Na razie nie znamy nawet przewidywanej daty premiery.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Forza Horizon 5 z rekordowo dużą mapą. Ale obszar!

 0