Forza Horizon 5 przyciąga tłumy graczy. Playground Games chwali się statystykami

Forza Horizon 5 przyciąga tłumy graczy. Playground Games chwali się statystykami

Forza Horizon 5 to jedna z ciekawszych premier 2021 roku tym bardziej w obliczu wpadek większych gigantów, którzy wydali niezbyt udane GTA Trilogy - The Definitive Edition czy Battlefield 2042. Gra Playground Games wzbudzała wysokie zainteresowanie jeszcze przed premierą, kiedy pierwsi gracze uzyskali wczesny dostęp. Mimo że od debiutu minął już pewien czas, tytuł powiększył bazę odbiorców.

Playground Games pochwalił się, że w Forza Horizon 5 od premiery zagrało 10 milionów graczy, co jest imponującym wynikiem. Warto zaznaczyć, że to duży progres względem poprzedniego rezultatu osiągniętego drugiego dnia, wówczas grę odpaliło 4,5 mln osób. W dniu debiutu były 3 miliony, a niedługo potem baza powiększyła się do 8 mln graczy. Szef marki Xbox, Phil Spencer stwierdził, że jest to największa premiera w historii Xbox Game Studios. W szczytowym momencie było więcej aktywnych użytkowników niż w 2018 roku po udostępnieniu Forza Horizon 4. Oczywiście dane nie obejmują sprzedaży tytułu, która może wyglądać zupełnie inaczej i już nie tak kolorowo, chociaż nie musi. Do sukcesu przyczynił się pewien detal.

W Forze Horizon 5 zagrało 10 mln graczy.

Forza Horizon 5 nadal przyciąga tłumy graczy. Playground Games chwali się statystykami

Otóż Forza Horizon 5 trafiła do Xbox Game Pass, który dzięki licznym promocjom np. 4 złote za trzy miesiące przykuwa uwagę wielu odbiorców, a zyskują na tym również gry często udostępniane w usłudze w momencie premiery. Gdyby nie to zapewne wynik najnowszej części serii Playground Games byłby gorszy. Chociaż nie należy umniejszać jakości produkcji, która jest całkiem udana i widać to recenzjach. Wersja gry na Xbox Series X zebrała średnią 8.7 ze wszystkich ocen wystawionych przez użytkowników serwisu Metacritic. Gorzej jest oceniana za to edycja PC ze średnią 6.7.

Forza Horizon 5 otrzymała aktualizację premierową eliminującą szereg błędów m.in. ten umożliwiający wygenerowanie milionów. Mowa o łatwych sposobach na zarobienie pieniędzy i zdobycie pojazdów, co nie powinno już występować. Oprócz tego poprawiono wydajność produkcji czy usunięto bug powodujący zawieszanie się gry podczas usprawniania pojazdów, odpalania Horizon Arcade oraz zdobywania emotek w trybie offline. Lepiej działają też serwery gry. To jednak nie koniec usprawniania tytułu i w przyszłości zostaną dostarczone kolejne łatki.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Forza Horizon 5 przyciąga tłumy graczy. Playground Games chwali się statystykami

 0