Fotel dla gracza za 13999$ i laptop z matrycą 300 Hz - Acer szaleje na IFA

Fotel dla gracza za 13999$ i laptop z matrycą 300 Hz - Acer szaleje na IFA

Na ubiegłorocznych targach IFA Acer pokazał niesamowity i delikatnie mówiąc szalony projekt fotela dla graczy, którego cena dorównywała szaleństwu projektantów. W tym roku firma zaprezentowała mniej zmotoryzowaną wersję. Predator Thronos Air zaprojektowano, by cena była trochę bardziej przystępna, niż wycenianego na 20000 dolarów oryginału. Producent porzucił wyposażone w silniki, automatyczne ramię utrzymujące monitory na rzecz wersji dostosowywanej manualnie. Wszystko jednak wygląda tak samo i obejmuje ogromną stalową strukturę, na której można zawiesić do trzech wyświetlaczy, otaczających gamingowy fotel. Zmiany pozwoliły na obniżenie ceny do 13999 dolarów, co wciąż stanowi zawrotną kwotę do wydania - zwłaszcza, że mówimy o fotelu, jest to jednak suma odrobinę mniej szalona niż w zeszłym roku.

Gamingowy fotel cieszył się dużym zainteresowaniem, co potwierdza nasz redaktor Daniel Górecki, obecny na targach IFA.

Biurko dołączone do krzesła nadal ma regulowaną półkę na klawiaturę i mysz oraz podnóżek, który utrzymuje stopy w odpowiedniej wysokości.  Nadal jednak trzeba wyposażyć zestaw w trzy monitory, komputer do gier i kamerę internetową nad środkowym monitorem, aby pokazać światu, że zapłaciło się prawie 20 000 USD za pełną konfigurację. Zainteresowani będą mogli nabyć fotel w Europie w czwartym kwartale tego roku. Poza drogim fotelem, Acer pokazał również odświeżoną wersję laptopa  Predator Triton 500, który otrzymał teraz wyświetlacz 300 Hz. 

 Acer Predator Thronos już dostępny. Tylko ta cena...

Ekran w Predator Triton 500 pracuje oczywiście w rozdzielczości 1080p, co pozwoli w niektórych grach na osiąganie dużych ilości klatek na sekundę, by móc naprawdę skorzystać z możliwości oferowanych przez wyświetlacz z odświeżaniem na poziomie 300 Hz. Za generowanie jak najwyższej ilości fps ma odpowiadać karta graficzna RTX 2080 Max-Q. Poza wyświetlaczem, reszta Titan 500 nie uległa zmianie, więc otrzymujemy procesora Intel Core i7 9. generacji, do 32 GB pamięci RAM i do 512 GB dysku SSD. Wersja z nowym wyświetlaczem 300 Hz będzie dostępna w grudniu w cenie 2 799,99 USD.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fotel dla gracza za 13999$ i laptop z matrycą 300 Hz - Acer szaleje na IFA

 0