GALAX GeForce RTX 4090 HOF bije nowe rekordy. Flagowiec wykręcony do 3,7 GHz

GALAX GeForce RTX 4090 HOF bije nowe rekordy. Flagowiec wykręcony do 3,7 GHz

Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy, że GALAX szykuje potężną wersję autorskiego GeForce'a RTX 4090 HOF z dwoma 16-pinowymi złączami zasilania, limitem mocy do 1000 W i 36-fazową sekcją zasilania. Nie trzeba było długo czekać, aż grafika ta zacznie bić rekordy świata. 

Jak donosi VideoCardz, Overclocker znany jako OGS wskoczył na szczyt rankingów ranking HWBOT, ustanawiając dwa światowe rekordy dzięki karcie GeForce RTX 4090 HOF, czyli nadchodzącemu flagowemu modelowi firmy GALAX z topowym GPU Ada Lovelace, czyli AD102.

Overclocker znany jako OGS wskoczył na szczyt rankingów ranking HWBOT, ustanawiając dwa światowe rekordy dzięki karcie Galax GeForce RTX 4090 HOF.

GALAX GeForce RTX 4090 HOF bije nowe rekordy. Flagowiec wykręcony do 3,7 GHz

GALAX rozesłał już kartę do uznanych specjalistów od OC, którzy nie szczędzą czasu, robiąc użytek z ciekłego azotu i wzięli się za to, na czym znają się najlepiej, czyli ekstremalne podkręcanie GPU w temperaturach poniżej zera.

Overclockerowi udało się zwiększyć częstotliwość GPU do 3705 MHz podczas testu GPUPI, który jest częścią oficjalnych zawodów HWBOT. Nie jest to tak wyrafinowany benchmark, jak inne testy graficzne, więc częstotliwość jest tutaj nieco wyższa. Zegar pamięci pozostał nieruszony, ale taktowanie boost GPU zostało zwiększone z 2520 MHz do 3345 MHz (+825 MHz), podczas gdy rzeczywisty wzrost wynosi 1185 MHz w stosunku do referencyjnej częstotliwości NVIDII.

GALAX GeForce RTX 4090 HOF bije nowe rekordy. Flagowiec wykręcony do 3,7 GHz

OGS zdołało również pobić aktualny rekord 3DMark Port Royal, jednego z najpopularniejszych benchmarków wśród ekstremalnych overclockerów. Ta sama karta miała tutaj 130 MHz niższą częstotliwość (3570 MHz), zdobywając 31096 punktów. Ten wynik pobił poprzedni rekord świata o ponad 1000 punktów.

GALAX RTX 4090 HOF to obecnie najwydajniejszy autorski model na rynku. Po rezygnacji EVGA ze współpracy z NVIDIĄ, co oznacza, że model GeForce RTX 4090 Kingpin nie ujrzy światła dziennego, grafika od GALAX może mieć niezagrożoną pozycję wśród specjalistów od OC GPU. Firma udostępniła kartę przynajmniej kilku z nich, więc zapewne wkrótce usłyszymy o kolejnych pobitych rekordach. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GALAX GeForce RTX 4090 HOF bije nowe rekordy. Flagowiec wykręcony do 3,7 GHz

 0