Samsung aktualizuje smartfon, który zadebiutował ponad 7 lat temu

Samsung aktualizuje smartfon, który zadebiutował ponad 7 lat temu

Samsung nieoczekiwanie wydaje aktualizacje do starszych modeli smartfonów z serii Galaxy. Wcześniej był to Galaxy S8 z 2017 roku a teraz przyszła kolej na jeszcze starszą generację, Galaxy S6 z 2015 roku.

Od premiery Samsunga Galaxy S6 minęły lata i od dawna nie dostaje on nowych wersji Androida czy aktualizacji. Mimo tego południowokoreański producent postanowił naruszyć zasadę i udostępnić update dla tego modelu. Łatkę dostrzegli użytkownicy urządzeń z Belgii oraz Holandii korzystający z Galaxy S6, S6 edge i SS6 edge+ zakupionych w sieci komórkowej Vodafone. Te modele dostają update oprogramowania oznaczonego odpowiednio G920FXXU6EVG1 i G925FXXU6EVG3. Proces aktualizacji ma rozszerzyć się także o inne kraje. Jeśli posiadamy te telefony, zawsze możemy co jakiś czas próbować ręcznie wyszukać aktualizacje.

Samsung opublikował nieoczekiwaną aktualizację do modeli Galaxy S6, S6 edge i S6 edge+.

Samsung Galaxy S6 update

Aktualizacja nie wspomina o poprawce GPS, tak jak w przypadku Galaxy S8, chociaż prawdopodobnie obejmuje ten element. Dziennik zmian mówi o poprawie stabilności w tym dalszych usprawnieniach wydajności, eliminacji błędów oraz nowych/istniejących funkcjach. Jest to również znacznie mniejsza poprawka, ważąca 12,76 MB w porównaniu do łatki dla S8 o wielkości 420 MB. Nie zawiera ona oczywiście nowego wydania Androida czy nawet poprawek bezpieczeństwa. To mniejszy pakiet, który nie wprowadza rewolucji ani nawet ewolucji.

Mimo to każda aktualizacja jest niespodzianką, biorąc pod uwagę, że Galaxy S6 debiutował ponad 7 lat temu. Samsung Galaxy S6 to już staruszek, wewnątrz którego znajdziemy 8-rdzeniowy procesor Exynos 7420 o taktowaniu 2,10 GHz i układ graficzny ARM Mali-T760 MP8 772 MHz wspomagany przez 3 GB RAM + 32/64 GB wbudowanej pamięci na dane. Do tego 5,10-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Sprzęt zasila bateria o pojemności 2550 mAh. Posiadaliście kiedyś Galaxy S6 lub S6 edge?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung aktualizuje smartfon, który zadebiutował ponad 7 lat temu

 0