Gdzie są te wszystkie nowe Radeony? Trafiły właśnie do górników kryptowalut. Zobaczcie nagranie...

Gdzie są te wszystkie nowe Radeony? Trafiły właśnie do górników kryptowalut. Zobaczcie nagranie...

Nie od dziś słyszymy, że dystrybutorzy, a nawet sami producenci kart graficznych często dostarczają swoje produkty bezpośrednio do górników. W sieci pojawiły się właśnie zdjęcia dużych partii kart Radeon PowerColor, XFX i Sapphire, a żadna z nich nie trafi do gamingowego zestawu.

Zamawiając duże partie, firmy są w stanie wynegocjować lepsze ceny i omijają pośredników. Specjalizująca się w kopaniu i budowaniu koparek kryptowalut firma z Dubaju pochwaliła się  nową dostawą kart graficznych PowerColor, Sapphire i XFX. Na udostępnionych materiałach widać również konkurencyjne karty NVIDIA GeForce, jednak główną uwagę przyciągają dziesiątki pudełek z Radonami ze średniej i wyższej półki. Radeony stają się coraz atrakcyjniejsze dla górników, bo w przeciwieństwie do układów NVIDII, nie posiadają ograniczenia wydajności wydobycia.

Górnicy wciąż przechwytują ogromne partie gamingowych kart graficznych, co pokazuje, że sytuacja wcale się nie stabilizuje.

Firma otrzymała ogromne ilości kart Radeon RX 6700XT, a nawet RX 6900 XT. W dostawie od firmy XFX znajdowała się nawet spora ilość starszych modeli kart Radeon RX 580 8 GB, które wciąż mają wystarczająco dużo pamięci do kopania Ethereum i innych kryptowalut. Gracze w tym momencie zapewne zaczynają kipieć ze złości i słać niewybredne epitety pod adresem dystrybutorów, którzy dostarczają tak duże dostawy firmom specjalizującym się w budowaniu sprzętu do kopania, gdy gracze mają problemy ze znalezieniem kart w sklepach w normalnych cenach.

 Chiny: Sąd nakazał zwrot ponad 485000 kart graficznych kopalni kryptowalut

Niestety nie pokazano kodów seryjnych, co znacznie utrudnia wyśledzenie źródła przesyłki. Niedawno pisaliśmy o ogromnej partii ponad 475000 kart graficznych, które chiński sąd zwrócił islandzkiej firmie kopiącej kryptowaluty, a teraz mamy kolejny przykład jak dużo GPU trafia do branży kryptowalut.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gdzie są te wszystkie nowe Radeony? Trafiły właśnie do górników kryptowalut. Zobaczcie nagranie...

 0