Geekbench chcą zablokować wyniki niewydanego sprzętu. Tracimy duże źródło przecieków

Geekbench chcą zablokować wyniki niewydanego sprzętu. Tracimy duże źródło przecieków

Benchmarki to dla nas świetne źródło informacji na temat nadchodzących produktów, w tym także procesorów. Te ujawniają przedpremierowo nie tylko specyfikację, ale i wydajność CPU, pozwalając porównać ją z poprzednikami. Wygląda jednak na to, że jedno z tych źródeł może wkrótce stać się bezużyteczne.

Twórca Geekbench zdecydował się przestać pokazywać wyniki dla niewydanych jeszcze urządzeń. Oznacza to, że wyniki Geekbench dla Alder Lake i przyszłych architektur procesorów, takich jak Intel Raptor Lake i AMD Zen 4, nie będą pojawiać się już w tym programie. „Primate Labs zablokuje wyniki testów w Geekbench ze sprzętu, który nie został jeszcze wydany” - czytamy na stronie internetowej Geekbench. Sprzęt w wersji wstępnej obejmuje próbki inżynierskie (ES), próbki kwalifikacyjne (QS) i niewydany sprzęt. 

Twórca Geekbench zdecydował się przestać pokazywać wyniki dla niewydanych jeszcze urządzeń.

Geekbench chcą zablokować wyniki wydanego sprzętu. Tracimy duże źródło przecieków

Firmy takie, jak AMD i Intel, dostarczają przedprodukcyjne układy ES i QS producentom systemów OEM, dostawcom oprogramowania i czasami recenzentom, którzy testują hardware posiłkując się benchmarkami w stylu Geekbench, przez co ich wyniki często trafiają do sieci. Tak więc osoby, które szukały informacji o nadchodzących produktach i zwracały uwagę na przecieki w tym temacie, nie będą zadowolone. Geekbench jest bowiem kopalnią tego typu informacji. To już jednak przeszłość, bo choć benchmark może nadal korzystać z chipów ES i QS, to ich wyniki nie będą już publikowane na stronie. Tym samym trzeba będzie zaufać jedynie informatorom, którzy publikują wyniki na Twitterze lub w innym miejscu.

Warto dodać, że Geekbench ujawnia również karty graficzne i inne komponenty dla nadchodzących urządzeń. W największym stopniu jest jednak źródłem informacji na temat nadchodzących smartfonów i wydajności ich SoC. W przyszłości prawdopodobnie również te dane znikną ze strony. Na szczęście to nie jedyne tego rodzaju źródło (choć nie da się ukryć, że jedno z najpopularniejszych), więc zapewne pojawią się alternatywne przecieki.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Geekbench chcą zablokować wyniki niewydanego sprzętu. Tracimy duże źródło przecieków

 0