GALAX opracował RTX 3070 LHR w kompaktowym rozmiarze. Karta jest dużo krótsza niż typowe modele

GALAX opracował RTX 3070 LHR w kompaktowym rozmiarze. Karta jest dużo krótsza niż typowe modele

Karty graficzne są coraz większych rozmiarów i ciężko spotkać układ z najwyższej półki w formacie Mini-ITX. Obecnie praktycznie wszystkie karty graficzne klasy premium są duże i ledwo mieszczą się w wielu typowych komputerach stacjonarnych. Na szczęście co jakiś czas pojawiają się układy w mniejszym formacie.

GALAX opracował kartę graficzną GeForce RTX 3070 LHR, która jest krótsza od innych dostępnych na rynku kart RTX 3070, w tym od RTX 3070 Founders Edition, którą wypuściła sama NVIDIA.  Karta pojawiła się jako GeForce RTX 3070 LHR od firmy Galakuro (GG-RTX3070-E8GBOC/DF/LHR) i zbudowana została na bazie układu graficznego NVIDIA GA104 z 5888 rdzeniami CUDA o taktowaniu do 1725 MHz oraz 8 GB pamięci GDDR6 14 GT/s na 256-bitowej szynie. Kartę zaprojektował GALAX, jednak będzie ona występować pod wieloma markami, zależnie od rynku na jaki trafi. Galakuro, Galax, Gainward, KFA2 i Palit należą do jednego właściciela i dzielą się zasobami inżynieryjnymi i produkcyjnymi. 

GALAX opracował kompaktową kartę graficzną GeForce RTX 3070 LHR, która w Japonii pojawi się jako Galakuro. Model ten może trafić na inne rynki jako Galax, Gainward, KFA2, lub Palit - wszystkie te marki należą do jednego właściciela.

Karta posiada cztery wyjścia wyświetlania (trzy DisplayPort 1.4a, jedno HDMI 2.1) oraz jedno ośmiopinowe złącze zasilania PCIe. Model ten nie oferuje żadnych ekstremalnych osiągów, fabrycznego podkręcania, ani lepszej sekcji zasilania. Nie to jest celem karty. Jej głównym atutem ma być długość mierząca zaledwie 238 mm, co sprawia, że jest około 120 mm krótsza niż typowe karty GeForce RTX 3070 innych producentów. Krótszy rozmiar karty pozwoli na jej instalację w komputerach PC, które nie mogą pomieścić karty graficznej o typowej długości 400 mm, takich jak mniejsze systemy ATX, Micro-ATX lub nawet większe systemy Mini-ITX.  

Zmniejszenie wymiarów GeForce RTX 3070 LHR od GALAX dotyczy jednak tylko długości. Karta wciąż ma dość masywny system chłodzenia z dwoma 102-milimetrowymi wentylatorami Wings, co sprawia, że ​​ma 54 mm grubości i 128 mm głębokość, co może utrudniać montaż w niektórych ciasnych obudowach. W chwili obecnej karta ma się pojawić pod marką Galakuro w Japonii i nie ma oficjalnego potwierdzenia, czy trafi do sprzedaży na innych rynkach, jednak jest to bardzo prawdopodobne.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: GALAX opracował RTX 3070 LHR w kompaktowym rozmiarze. Karta jest dużo krótsza niż typowe modele

 0