GeForce RTX 3090 Ti - data premiery potwierdzona. Recenzje tego samego dnia

GeForce RTX 3090 Ti - data premiery potwierdzona. Recenzje tego samego dnia

Wygląda na to, że ostatnie plotki okazały się prawdziwe i GeForce RTX 3090 Ti, czyli nowa flagowa karta graficzna NVIDII, rzeczywiście zadebiutuje pod koniec marca. Przy okazji dowiedzieliśmy się, kiedy można spodziewać się pierwszych recenzji tego modelu. 

Ekipie VideoCardz udało się potwierdzić datę premiery karty graficznej GeForce RTX 3090 Ti. Plotka z chińskiego forum Chiphell, która pojawiła się pod koniec ubiegłego tygodnia, była prawdziwa. NVIDIA planuje premierę i rozpoczęcie sprzedaży swojego nowego flagowca na 29 marca. Co więcej, recenzje produktów, w tym autorskich model od partnerów Zielonych, również zostaną opublikowane tego samego dnia.

Ekipie VideoCardz udało się potwierdzić datę premiery karty graficznej GeForce RTX 3090 Ti.

NVIDIA udostępniła nowe informacje dotyczące embarga swoim partnerom, w tym ostateczne daty przesłania komunikatów prasowych (do zatwierdzenia przez Zielonych) oraz listę redakcji, które otrzymają sprzęt do recenzji. Powinny one zostać dostarczone między 3 a 4 tygodniem marca. Firma wciąż nie przedstawiła żadnego wyjaśnienia opóźnienia karty GeForce RTX 3090 Ti, który przecież miał trafić na rynek już 27 stycznia. Nieoficjalnie mówi się, że wystąpiły problemy z 2 GB pamięcią GDDR6X, które wykryto tuż przed dostarczeniem kart do recenzentów, ale nie jesteśmy w stanie zweryfikować tych doniesień. 

Przypominamy, że GeForce RTX 3090 Ti będzie wyposażony w procesor graficzny GA102-350 z 10752 rdzeniami CUDA, czyli pełną konfigurację dla tego GPU. Model ten ma być pierwszym w ofercie NVIDII z GDDR6X o prędkości 21 Gb/s i maksymalnej przepustowości przekraczającej 1 TB/s. Oczekuje się również, że GeForce RTX 3090 Ti będzie pierwszą kartą graficzną wyposażoną w 16-pinowe złącze zasilania PCIe Gen5 i będzie wymagać aż 450 W mocy.

Tajemnicą pozostaje jednak cena tego modelu, ponieważ partnerzy NVIDII wciąż oczekują na oficjalne informacje na ten temat od producenta, przygotowując sample do recenzji, które będą rozsyłane w ciągu najbliższych 2 tygodni. Możemy być jednak pewni, że tanio nie będzie. Przypominamy, że poprzednik, czyli GeForce RTX 3090 debiutował z sugerowaną ceną na poziomie 7029 zł, ale realnie w sklepach trudno kupić go poniżej 10 000 zł. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3090 Ti - data premiery potwierdzona. Recenzje tego samego dnia

 0