GeForce RTX 4080 przetestowany w grach w i 3DMark. Wiemy, jak wypada na tle poprzednika

GeForce RTX 4080 przetestowany w grach w i 3DMark. Wiemy, jak wypada na tle poprzednika

Wygląda na to, że w sieci pojawiły się pierwsze gamingowe testy karty graficznej GeForce RTX 4080 16 GB. Użytkownik chińskiego forum Chiphell o nazwie „panzerlied” podzielił się stosownymi wynikami benchmarków, które dają nam wyobrażenie o tym, czego możemy się spodziewać po tym GPU.

Dotychczasowe przecieki na temat wydajności kart graficznych Ada Lovelace koncentrowały się na flagowym modelu GeForce RTX 4090, ponieważ ten zadebiutuje na rynku jako pierwszy już w przyszłym tygodniu (12 października), a po drugie pokazuje pełny (przynajmniej na tę chwilę) potencjał nowej architektury NVIDII. Z perspektywy graczy jednak ciekawsze zdają się doniesienia na temat modeli z niższych półek, ponieważ nowy flagowiec Zielonych to wydatek rzędu 9399 zł. 

panzerlie opublikował na Chiphell wyniki GeForce'a RTX 4080 w benchmarku 3DMark, ale również grach Shadow of the Tomb Raider i Red Dead Redemption 2.

GeForce RTX 4080 przetestowany w grach w i 3DMark

Tu na szczęście z pomocą przychodzą najnowsze przecieki, panzerlie opublikował na Chiphell wyniki GeForce'a RTX 4080 w benchmarku 3DMark, ale również grach Shadow of the Tomb Raider i Red Dead Redemption 2. Pierwsze wyniki gry Rockstara dotyczą natywnej rozdzielczości, a drugie obejmują wsparcie ze strony technologii DLSS. Jeśli chodzi o Shadow of the Tomb Raider, w tym przypadku przeprowadzono test jedynie z DLSS w trybie jakości (Quality).

Jak zatem GeForce RTX 4080 wypada na tle poprzednika? Redaktor DSoG miał ostatnio okazję przetestować Red Dead Redemption 2 we wbudowanym benchmarku na karcie graficznej GeForce RTX 3080, więc postanowił porównać te wyniki. I tak w natywnym 4K model Ampere uzyskał średni 61 kl./s, natomiast GeForce RTX 4080 16 GB pochwalić może się rezultatem 87 kl./s, co oznacza 42% wzrost wydajności. 

Nie zapominajmy również, że NVIDIA opublikowała wyniki testów Overwatch 2 dla swoich nadchodzących kart graficznych. W tym tytule karta GeForce RTX 4080 16 GB jest o około 48% szybsza niż GeForce RTX 3080. Jest to więc zbliżone do wzrostu, jaki odnotowano w RDR 2, co daje niezły obraz tego, czego możemy oczekiwać po tym GPU. 

GeForce RTX 4080 przetestowany w grach w i 3DMark

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 4080 przetestowany w grach w i 3DMark. Wiemy, jak wypada na tle poprzednika

 0