GeForce RTX 4080 zalicza downgrade. Nowe przecieki na temat specyfikacji

GeForce RTX 4080 zalicza downgrade. Nowe przecieki na temat specyfikacji

Ewidentnie coś ruszyło się w temacie kart graficznych GeForce RTX 40, a najnowsze przecieki zdają się wskazywać, że NVIDIA finalizuje specyfikacje tych grafik z GPU Ada Lovelace. Tym razem dowiadujemy się bowiem o zmianach w konfiguracji GeForce'a RTX 4080.

Po aktualizacji specyfikacji kart graficznych GeForce RTX 4090 i GeForce RTX 4070, tym razem Kopite7kimi donosi, że zmiany nie ominęły również GeForce'a RTX 4080. Warto przypomnieć, że konfiguracje GPU kart z serii GeForce RTX 40 zmieniały się kilka razy wcześniej, a w przypadku modelu RTX 4080 ostatni raz miało to miejsce około czerwca. 

Kopite7kimi donosi, że zmiany specyfikacji nie ominęły również karty graficzej GeForce'a RTX 4080.

W tym przypadku specyfikacja nie zmieniła się jednak zbyt mocno, ponieważ obejmuje jedynie rdzenie CUDA, których liczba zmniejszyła się podobno do 9728. Oznacza to spadek z 80 aktywnych multiprocesorów strumieniowych do 76. Wygląda na to, że konfiguracja pamięci, TDP i szacunki odnośnie wydajności pozostają jednak bez zmian. 

GeForce RTX 4080 domyślnie wymaga 420 W mocy i powinien być wyposażony w 16 GB pamięci GDDR6X obsługiwanej na 256-bitowej szynie. Bazując na nowej specyfikacji, wszystkie dotychczas potwierdzone high-endowe modele GeForce RTX 40 będą zawierać moduły o prędkości 21 Gb/s.

Kopite7kimi nie zaktualizował wyniku 3DMark TimeSpy Extreme (jak powiedział wcześniej, nie są to prognozy, ale rzeczywisty wynik testu). Oznacza to, że przy mniejszej liczbie rdzeni częstotliwość zegara mogła wzrosnąć, aby nadrobić ich utratę, chociaż nie znamy pierwotnej i aktualnej prędkości GPU.

Oczekuje się, że GeForce RTX 4080 zostanie ogłoszony w tym samym czasie, co flagowy GeForce RTX 4090, czyli prawdopodobnie na początku października.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 4080 zalicza downgrade. Nowe przecieki na temat specyfikacji

 0