GeForce RTX 4090 - tak wygląda nowy flagowiec NVIDII

GeForce RTX 4090 - tak wygląda nowy flagowiec NVIDII

Dziś po południu (o godzinie 16:55) odbędzie się wystąpienie dyrektora generalnego NVIDII, Jensena Huanga, na którym zaprezentowane zostaną pierwsze karty graficzne GeForce RTX 4000, czyli kolejna generacja GPU Zielonych, bazująca na architekturze Ada Lovelace. Nie musimy jednak czekać do konferencji, by przekonać się, jak wygląda nowy flagowiec. 

NVIDIA ma zamiar ogłosić swoją nową flagową kartę graficzną GeForce RTX 4090 za kilka godzin. Jeśli zastanawiacie się, jak wyglądać będzie ten model, przynajmniej w referencyjnej wersji Founders Edition NVIDII, to możecie spojrzeć na poniższy screen. Ten pochodzi z dzisiejszego wystąpienia Jensena (nie będzie to konferencja na żywo, a jedynie emisja wcześniej nagranego materiału).

 Jeśli zastanawiacie się, jak wyglądać będzie ten model, przynajmniej w referencyjnej wersji Founders Edition NVIDII, to możecie spojrzeć na poniższy screen.

Sam design karty nie jest większym zaskoczeniem, ponieważ pokrywa się z tym, co sugerowały przecieki na jej temat. Zdjęcie przedstawia GeForce'a RTX 4090 Founders Edition w postaci trzyslotowej konstrukcji z dwoma wentylatorami, podobnie jak w przypadku GeForce'a RTX 3090 Ti. Zgodnie z oczekiwaniami, otrzymamy też nowe logo kart RTX z nową czcionką NVIDII, które było już widoczne na zdjęciach wyciekających opakowań, a także na stronie internetowej firmy.

Co więcej, GPU nowej generacji pochwalić może się też większym wentylatorem osiowym niż model Ampere, na co również wskazywały wcześniejsze przecieki, w tym ten z GeForcem RTX 4080 sprzed kilku tygodni:

Spodziewamy się, że GeForce RTX 4090 napędzany będzie GPU AD102 z 16384 rdzeniami CUDA, 24 GB pamięci GDDR6X i domyślnym TDP na poziomie 450 W. Ten flagowy model zostanie zaprezentowany wraz z kartami GeForce RTX 4080 16 GB i 12 GB, które powinny być wyposażone w procesory graficzne odpowiednio AD103 i AD104.

Tym razem NVIDII udało się utrzymać ceny i daty premier w tajemnicy, a podobno nawet jej partnerzy nie znają tych szczegółów (w czym może tkwi klucz do sukcesu). Wszystkiego dowiemy się jednak już po południu i nie omieszkamy Was o tym poinformować. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 4090 - tak wygląda nowy flagowiec NVIDII

 0