To koniec współpracy EVGA z NVIDIA. Firma nie zaoferuje autorskich kart GeForce RTX 4000

To koniec współpracy EVGA z NVIDIA. Firma nie zaoferuje autorskich kart GeForce RTX 4000

Znana marka EVGA nie wyprodukuje autorskich kart graficznych z serii GeForce RTX 4000. Producent niestety zdecydował się wycofać z rynku kart graficznych. Szef EVGA opublikował oświadczenie, w którym poinformował, że firma zakończyła współpracę z NVIDIA i nie będzie produkować już żadnych GPU. Głównym powodem tej decyzji miały być kiepskie relacje z NVIDIA. EVGA nie zamierza jednak rozpoczynać działań z Intelem, czy AMD.

Wygląda na to, że jesteśmy świadkami końca pewnej ery. Firma EVGA, znana głównie z produkcji niereferencyjnych kart graficznych na bazie chipów NVIDIA, postanowiła wycofać się z tego rynku. W ofercie mogliśmy zobaczyć wyłącznie konstrukcje zielonych, a znaczna część konsumentów ceniła propozycje tej marki. Wielu kojarzy także EVGA z ich flagową serią KINGPIN. Mimo, że firma produkowała również inne komponenty, jak płyty główne, czy zasilacze, to właśnie karty graficzne stanowiły najważniejszą część. Szef marki, Andrew Han, opublikował oświadczenie w tej kwestii, w którym informuje, że EVGA zakończyła współpracę z firmą NVIDA i nie będzie produkować już żadnych kart graficznych. Powodem takiej decyzji miało być zerwanie stosunków z NVIDIA. Ponadto firma nie zamierza podejmować współpracy z innymi producentami GPU (AMD i Intel).

To koniec kart graficznych od EVGA. Producent podjął decyzję o wycofania się z rynku GPU. Osoby posiadające produkty marki nie muszą jednak martwić się o gwarancję, ponieważ ta ma wciąż obowiązywać.

Oczywiście kompletne zniknięcie z rynku w krótkim czasie nie jest możliwe, a tym bardziej nie jest opłacalne. EVGA ma w planach sprzedanie wyprodukowanych już konstrukcji należących do serii RTX 3000. Nie zobaczymy natomiast propozycji na bazie układów kolejnej generacji NVIDIA. Warto wspomnieć, że osoby, które zakupiły lub mają w planach nabyć istniejące już karty tej marki nie muszą martwić się o gwarancję. Mimo wycofania się z rynku, ta ma wciąż obowiązywać.

Co ciekawe EVGA miało jednak przygotować około 20 próbek konstrukcji GeForce RTX 4090 FTW3, jednak nie trafią one do masowej produkcji. Najbardziej w całej tej sytuacji dziwi powód, czyli pogorszenie relacji z NVIDIA. Można powiedzieć, że firma EVGA produkowała karty na wyłączność zielonych i stanowiła swego rodzaju markę premium.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: To koniec współpracy EVGA z NVIDIA. Firma nie zaoferuje autorskich kart GeForce RTX 4000

 0