O tej grze dyskutowano na Twitterze najczęściej w 2021 roku. Minecraft dopiero na ósmym miejscu

O tej grze dyskutowano na Twitterze najczęściej w 2021 roku. Minecraft dopiero na ósmym miejscu

Gdybyśmy mieli zgadywać, o których grach dyskutuje się najczęściej na Twitterze... prawdopodobnie odgadlibyśmy trzy, może cztery tytuły z pierwszej dziesiątki.

Call of Duty, Battlefield, FIFA, Grand Theft Auto, Wiedźmin - to tytuły, o których przeważnie najczęściej pisze się w serwisach branżowych i o których najchętniej dyskutują sami gracze. Ale nie na Twitterze. Popularny portal społecznościowy stanowi forum dyskusyjne dla osób, które poświęcają uwagę zupełnie innym grom. W oficjalnym zestawieniu najchętniej omawianych tytułów w 2021 roku króluje Genshin Impact. Na drugim miejscu znalazł się Apex Legends, a na trzecim - Ensemble Stars! W dalszej części rankingu znalazły się Animal Crossing, Minecraft czy Fortnite, ale także produkcje, o których większość z was pewnie nie ma nawet pojęcia.

Genshin Impact - popularne chińskie MMO - było najchętniej omawianą grą wideo na Twitterze w ubiegłym roku.

Genshin Impact podbił nie tylko Twittera. Gra w pierwszym tygodniu od premiery we wrześniu 2020 roku została pobrana 23 miliony razy. W czerwcu 2021 roku jej producent i wydawca - firma miHoYo - cieszył się z 11 milionów aktywnych użytkowników. W październiku liczba ta urosła do... ponad 53 milionów. W pierwszym roku azjatyckie MMO wygenerowało 3,7 mld dolarów przychodu. Główne przyczyny sukcesu to olbrzymia popularność w Azji oraz działalność w modelu free-to-play (bawić się można za darmo).

A jakie tytuły znalazły się w pozostałej części zestawienia najchętniej omawianych gier wideo na Twitterze w ubiegłym roku? Oto pierwsza dziesiątka:

  1. Genshin Impact
  2. Apex Legends
  3. Ensemble Stars!
  4. Final Fantasy
  5. Fate/Grand Order
  6. Animal Crossing: New Horizons
  7. Knives Out
  8. Minecraft
  9. Project Sekai
  10. Fortnite

Warto nadmienić, że ostatni kwartał ubiegłego roku był dla Twittera rekordowy, jeśli idzie o zainteresowanie kategorią gier. W tym okresie wysłano 2,4 miliarda wiadomości na ten temat - o 14 proc. więcej niż w 2020 i dziesięciokrotnie więcej niż w 2017. Najczęściej o grach dyskutowali na Twitterze mieszkańcy Japonii, Stanów Zjednoczonych oraz Korei Południowej.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: O tej grze dyskutowano na Twitterze najczęściej w 2021 roku. Minecraft dopiero na ósmym miejscu

 0