Gigabyte Project Stealth to rewolucja w zarządzaniu kablami w PC

Gigabyte Project Stealth to rewolucja w zarządzaniu kablami w PC

Komputer z mocno przeszkloną obudową, gdzie widać wszystkie podzespoły, ale jednocześnie pochowane są wszystkie kable, to spełnienie marzeń wszystkich entuzjastów pecetów, którzy stawiają na estetykę. Gigabyte AORUS zaprezentował właśnie coś takiego.

Gigabyte pochwaliło się nowym projektem koncepcyjnym o nazwie kodowej „Project Stealth”, który ma na celu znacznie ułatwić zarządzanie kablami w komputerach stacjonarnych. Celem tajwańskiego producenta w przypadku AORUS Project Stealth jest przeprojektowanie całego układu złączy płyty głównej. W oficjalnych materiałach pokazano render płyty głównej AORUS, która nie posiada żadnych złączy wymagających podpięcia kabli na swojej wierzchniej części, gdyż te zostały przeniesione na tył MOBO.

Gigabyte pochwaliło się nowym projektem koncepcyjnym o nazwie kodowej „Project Stealth”, który ma na celu znacznie ułatwić zarządzanie kablami w komputerach stacjonarnych.

Gigabyte Project Stealth to rewolucja w zarządzaniu kablami w PC

Ten projekt jest o wiele wygodniejszy w zarządzaniu kablami w komputerach PC, a także oszczędzi kłopotów z porządkowaniem kabli w komputerze po zainstalowaniu wszystkich komponentów. Istniejące komputery stacjonarne mające całą masę złączy umieszczonych z przodu płyty głównej, które nierzadko trzeba podłączyć w odpowiedniej kolejności i jest to dość żmudna praca, która wymaga umiejętności i cierpliwości.

Gigabyte Project Stealth to rewolucja w zarządzaniu kablami w PC

Gigabyte zaprezentowało również rendery karty graficznej Project Stealth, która ma złącza zasilania po przeciwnej stronie laminatu, zwróconej w stronę płyty głównej. Po raz kolejny pozwala to na lepsze zarządzanie kablami, ale stanowi też istotną przeszkodę. Trzeba bowiem pamiętać, że sprzęt komputerowy, w tym płyty główne i karty graficzne, jest projektowany z myślą o istniejących układach złączy. To nowe podejście oznaczałoby, że obecne podzespoły będą w większości niekompatybilne z takim układem, ponieważ nie mają wymaganych wycięć dla wszystkich złączy. Gigabyte pomyślał o tym i zaprezentował na grafikach swoją obudowę PC marki AORUS, w której znajdują się niezbędne wycięcia do obsługi nowych układów złączy i tras dla kabli zasilających (np. złącza karty graficznej). Interesujące będzie sprawdzenie, czy inni producenci obudów również zastosują to podejście, czy też trzymać będą się tradycyjnych projektów.

Gigabyte Project Stealth to rewolucja w zarządzaniu kablami w PC

Jest to niewątpliwie interesujące i nowatorskie podejście w kwestii designu PC. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Gigabyte i AORUS zaprezentują więcej na temat tej koncepcji i być może rzeczywistych produktów podczas CES 2022.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte Project Stealth to rewolucja w zarządzaniu kablami w PC

 0