Gigabyte zwraca pieniądze. Do sprzedaży trafiły wadliwe płyty główne

Gigabyte zwraca pieniądze. Do sprzedaży trafiły wadliwe płyty główne

Gigabyte ogłosił uruchomienie programu wymiany produktu lub zwrotu pieniędzy posiadaczom płyt głównych, które powodują problemy z kartami graficznymi w trybie PCIe Gen4.

Użytkownicy, którzy kupili płytę główną Z690I Aorus Ultra mogą skontaktować się z producentem w celu zwrotu pieniędzy. Jest to konstrukcja w formacie mini ITX z obsługą pamięci DDR4 i DDR5, jednak niezależnie od wersji, po zamontowaniu karty graficznej PCIe 4.0 pojawia się utrata  stabilności systemu. Użytkownicy doświadczają resetów komputera, a Gigabyte informuje, że to przez błąd WHEA PCIe w połączeniu z niektórymi kartami graficznymi PCIe Gen4.

Brak możliwości naprawy problemu z poziomu oprogramowania zmusił Gigabyte'a do wymiany wadliwych płyt głównych, lub zwrotu pieniędzy.

Producent dodaje, że obejściem problemu jest przestawienie trybu PCIe w BIOS z 4.0 na PCIe 3.0. Jednak użytkownicy nie zgodzą się na to rozwiązanie  - w końcu nie po to wydają pieniądze i kupują płytę z chipsetem Z690, żeby rezygnować tak istotnej funkcji jak PCIe 4.0. Gigabyte przeanalizował problem i najwyraźniej winny jest tutaj wadliwy projekt płyty głównej, skoro nie ma możliwości poprawy błędu przez aktualizację BIOS.

Gigabyte oferuje użytkownikom dwa rozwiązania - wymianę na wyższy model Gigabyte Z690I Aorus Ultra z nową technologią Gigabyte Double Connect, albo całkowity zwrot pieniędzy, co umożliwi ponowny zakup dowolnego modelu płyty głównej.

Zobacz także:

 
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte zwraca pieniądze. Do sprzedaży trafiły wadliwe płyty główne

 0