God of War na PC najlepiej sprzedającą się grą na Steamie

God of War na PC najlepiej sprzedającą się grą na Steamie

God of War to jeden z najpopularniejszych tytułów ostatnich lat, ale chyba nikt nie spodziewał się, że konwersja na PC przyciągnie aż takie tłumy.

Sony wczoraj zapowiedziało pecetowe wydanie God of War, a już dziś gra święci triumfy na Steamie. Wystarczyło raptem kilka godzin, aby zajęła pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się pozycji w ofercie platformy. Jeszcze nie wiadomo, jak komputerowa wersja przygód Kratosa radzi sobie w innych sklepach. Poza Steamem można znaleźć ją np. w Epic Games Store. W obu miejscach trzeba za nią zapłacić 219 złotych. Sony ceni swoje exclusive'y, ale utrzymując jakość, do której nas przyzwyczaił, ma do tego prawo.

Kilku godzin potrzebował pecetowy God of War, aby trafić na szczyt listy przebojów na Steamie. Gra ujrzy światło dzienne 14 stycznia. Cena - 219 złotych.

Premierę God of War zapowiedziano na 14 stycznia przyszłego roku. A zatem dojdzie do niej po niemal czterech latach od terminu wydania edycji na PlayStation 4. Jednak pecetowcy otrzymają bez wątpienia najładniejszą wersję tej gry, jaka kiedykolwiek się ukazała. Autorzy zapowiedzieli, że z myślą o komputerach osobistych wprowadzają rozdzielczość 4K, nielimitowaną liczbę klatek na sekundę, wsparcie dla ultraszerokich monitorów, a także obsługę NVIDIA DLSS oraz NVIDIA Reflex. Jak wygląda pecetowa wersja w porównaniu do tej z PlayStation 4, możecie zobaczyć na powyższym filmie. Wiadomo, że w grze pojawi się też opcja zabawy z użyciem kontrolerów DualShock 4 i DualSense.

God of War to już czwarta odsłona serii opowiadającej o Kratosie i jedna z najlepiej ocenianych gier ostatnich lat. W portalu Metacritic wersja na PlayStation 4 cieszy się średnią notą na poziomie 9,4/10. To kolejny exclusive od Sony, który Japończycy przenoszą na PC. Wcześniej opracowali konwersje takich przebojów, jak Death Stranding, Horizon: Zero Dawn czy Days Gone. Wszystkie zostały ciepło przyjęte (Days Gone nawet cieplej niż pierwotna wersja z PS4).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: God of War na PC najlepiej sprzedającą się grą na Steamie

 0