God of War oficjalnie zapowiedziany na PC. Wiemy kiedy gra trafi na Steam

God of War oficjalnie zapowiedziany na PC. Wiemy kiedy gra trafi na Steam

God of War to jedna z tych serii gier, których brakowało na PC szczególnie odsłony z 2018 roku. Sony otwiera się jednak na komputery i wypuszcza kolejne produkcje dedykowane wyłącznie PlayStation. Jakiś czas temu zapowiedziano Uncharted 4 wraz z dodatkiem, a w międzyczasie spekulowano o tym, jaka następna pozycja trafi na blaszaki. Na liście graczy był oczywiście God of War i Sony postanowiło to marzenie spełnić.

Sony potwierdziło, że God of War z 2018 roku, który został doceniony na PlayStation 4, pojawi się na Steam 14 stycznia 2022 roku. Epic Games Store nie przejmie więc następnej produkcji na wyłączność, a z przygód Kratosa będą mogli cieszyć się użytkownicy platformy Valve. Wersja PC zadziała w rozdzielczości 4K, dostanie wsparcie dla ultraszerokich wyświetlaczy 21:9, jak również w pełni odblokowane klatki na sekundę. Deweloperzy z Santa Monica Studio potwierdzili ponadto, że gra zaoferuje zaawansowane opcje graficzne. Pojawi się także coraz popularniejsza technologia NVIDIA DLSS (Deep learning super sampling) i pełne wsparcie dla kontrolerów w tym DualShocka oraz DualSense. Otrzymamy też polskie napisy wraz z dubbingiem (głosu Kratosowi użyczył Artur Dziurman).

God of War (2018) trafi na Steam 14 stycznia 2022 roku. Za grę należy zapłacić 219 złotych.

God of War zamówimy już w przedsprzedaży na Steam i zapłacimy za niego 219 złotych. Kupując tytuł w edycji cyfrowej zgarniemy następujący zestaw skinów: Death’s Vow Armor Sets for Kratos and Atreus, Exile’s Guardian Shield Skin, Buckler of the Forge Shield Skin, Shining Elven Soul Shield Skin oraz Dökkenshieldr Shield Skin. Nieznane są jeszcze wymagania sprzętowe, jednak wiemy, że gra potrzebuje 80 GB wolnego miejsca na dysku twardym i minimum Windowsa 10. Zapowiedź God of War to bez wątpienia dobra wiadomość dla graczy PC, aczkolwiek nie oznacza to, że pozostałe odsłony serii również trafią na komputery. Sony chce bowiem, by użytkownicy mogli zapoznać się z propozycjami zarezerwowanymi wcześniej tylko dla PlayStation i ewentualnie zakupić konsolę w celu ogrania pozostałych gier.

God of War: Ragnarok (przynajmniej na razie) zadebiutuje wyłącznie na PS4 oraz PlayStation 5. Warto zaznaczyć, że historia rozpoczęta w wydanej trzy lata temu części znajdzie zwieńczenie w nadchodzącym epizodzie. Część graczy oczekiwała, że opowieść zostanie zawarta w trzech częściach God of War, ale najwyraźniej Santa Monica Studio jest gotowe zwieńczyć to wszystko w dwóch epizodach. Podczas serii wywiadów po czwartkowym wydarzeniu Sony przedstawiciele studia odpowiedzialnego za projekt potwierdzili, iż God of War: Ragnarok będzie ostatnią odsłoną osadzoną na Północy.

Zobacz też:

Pokaż / Dodaj komentarze do: God of War oficjalnie zapowiedziany na PC. Wiemy kiedy gra trafi na Steam

 0