God of War: Ragnarok z rekordem sprzedaży. Microsoft przyznaje, że Sony ma lepsze ekskluzywy

God of War: Ragnarok z rekordem sprzedaży. Microsoft przyznaje, że Sony ma lepsze ekskluzywy

Według oficjalnego konta PlayStation na Twitterze, God of War: Ragnarok sprzedał się w swoim debiutanckim tygodniu w większej liczbie egzemplarzy niż jakikolwiek inny tytuł na PlayStation tworzony przez studia Sony. Firma twierdzi, że gra osiągnęła 5,1 miliona sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu, co plasuje ją przed The Last of Us Part II, Marvel’s Spider-Man, Uncharted 4: A Thief’s End i poprzednikiem, God of War (2018).

Epicka przygodowa gra akcji AAA, której premiera odbyła się 9 listopada, z miejsca odniosła sukces, zarówno komercyjny, jak i wśród recenzentów, którzy wystawiają bardzo wysokie oceny (zapraszamy do naszej recenzji). Tytuł może się obecnie pochwalić 94-procentowym wynikiem w serwisie Metacritic na podstawie 135 recenzji. To taki sam wynik jak w przypadku poprzednika. W naszej recenzji Ragnarok zachwycamy się eksploracją, historią i przede wszystkim niezwykle satysfakcjonującą walką. Co więcej, Ragnarok oferuje znacznie bardziej zróżnicowanych wrogów i zagadki w stosunku do tytułu z 2018 roku. 

Gra God of War: Ragnarok osiągnęła 5,1 miliona sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu, co jest najlepszym wynikiem dla produkcji Sony. 

Recenzja God of War: Ragnarök

Warto jednak podkreślić, że Sony w swoich porównaniach sprzedaży stosuje też sztuczki marketingowe i wykorzystuje różne okresy czasu dla różnych gier. Na przykład firma ogłosiła sprzedaż w ciągu pierwszych trzech dni dla The Last of Us Part II (4 miliony w 2020 roku), Marvel’s Spider-Man (3,3 miliona w 2018 roku) i God of War (3,1 miliona w 2018 roku). Jednak sprzedaż Ragnaroka w pierwszym tygodniu prawie podwoiła się w porównaniu z Uncharted 4: Kres Złodzieja, który sprzedał 2,7 miliona w pierwszym tygodniu 2016 roku.

Microsoft z kolei może tylko przyglądać się z boku sukcesom konkurencji, ponieważ w ostatnim czasie nie oferuje praktycznie żadnych ekskluzywnych tytułów AAA na Xboxy. Gigant przyznał nawet brytyjskiemu Urzędowi ds. Konkurencji i Rynków (ten przygląda się przejęciu Activision przez firmę z Redmond), że Sony ma więcej ekskluzywnych gier lepszej jakości na PlayStation niż Microsoft na Xbox. Producent Xboksa wskazał na dane Metacritic, które pokazują, że 20 najlepszych ekskluzywnych gier na PlayStation uzyskało średnio 87/100 w 2021 roku w porównaniu do ekskluzywnych gier Xbox, które uzyskały średnio 80/100 w tym samym okresie.

Oprócz lepszych ocen Microsoft wskazał dane, które pokazują, że ekskluzywne gry na PlayStation stanowiły 10-20% sprzedaży gier na PlayStation, podczas gdy ekskluzywne na Xbox stanowiły tylko 0-10% sprzedaży gier. Te wartości procentowe zostały przeliczone przez platformę z uwzględnieniem cyfrowych zakupów w grach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: God of War: Ragnarok z rekordem sprzedaży. Microsoft przyznaje, że Sony ma lepsze ekskluzywy

 0