God of War uruchomiony na zintegrowanej karcie graficznej. Jest jednak pewne ale

God of War uruchomiony na zintegrowanej karcie graficznej. Jest jednak pewne ale

God of War (2018) to hit z PlayStation 4, w którego od 14 stycznia mogą grać również posiadacze komputerów. Do uruchomienia gry o takim poziomie graficznym potrzeba dobrego PC, ale czy na pewno? I czy da radę zrobić to na zintegrowanej karcie graficznej?

Na to pytanie w przypadku God of War postanowiła odpowiedzieć redakcja serwisu PC Gamer. Obiektem eksperymentu z wykorzystaniem produkcji Sony był procesor AMD Ryzen 7 5700G - jest to 8-rdzeniowy CPU o taktowaniu 3,8 GHz z 20 MB pamięci Cache oraz zintegrowanym GPU RX Vega 8 i to on był tu kluczowym elementem. Czy God of War odpalimy na takiej konfiguracji? Cóż jak najbardziej tak, jednakże wcześniej należy zastosować pewien zabieg. Otóż w ustawieniach BIOS musimy zwiększyć maksymalne zużycie pamięci VRAM z 512 MB do 4 GB, czyli minimalnego poziomu wymaganego przez God of War. Całość odpali się i chodzi w 1080p przy nie najgorszych ustawieniach wizualnych, ale jedynie w 19 klatkach na sekundę.

Czy God of War działa na zintegrowanej karcie graficznej? Jak najbardziej tak.

God of War uruchomiony na zintegrowanej karcie graficznej. Jest jednak pewne, ale

Płynność poprawimy, lecz oczywiście kosztem jakości - testerzy zmniejszyli poziom graficzny w tym rozdzielczość renderowania do 960 x 540 pikseli, później przeskalowując obraz do 1080p i wtedy uzyskano 43 klatek na sekundę. Całość nie wygląda już tak dobrze, ale pozwala na płynniejszą zabawę. Jest to realne dzięki zastosowaniu technologii FidelityFX Super Resolution, która podnosi rozdzielczość za pomocą sztucznej inteligencji, umożliwiając uzyskanie lepszego obrazu. Można pokusić się o powrót do oryginalnych ustawień graficznych z FSR ustawionym na Wydajność, aczkolwiek należy liczyć się ze spadkiem płynności do około 30 FPS. Cóż ważne, że działa co stanowi dobrą wiadomość dla osób nieposiadających wydajnego urządzenia do grania.

Tymczasem God of War podbija Steam. Gra zaraz po premierze zajęła pierwszą lokatę na liście bestsellerów platformy Valve wyprzedzając Monster Hunter Rise. Przygody Kratosa zebrały przytłaczająco pozytywne recenzje, z kolei gracze doceniają je m.in. za fabułę i warstwę graficzną. Nie jest powiedziane, iż to ostatni przedstawiciel serii, który trafi na PC. Istnieje opcja, iż następną będzie niewydany jeszcze God of War: Ragnarok, jednak zdaniem Barloga reżysera wersji z 2018 roku decyzja należy do Sony. Jeśli God of War odniesie duży sukces na komputerach, to można oczekiwać, że w przyszłości doczekamy się jego kontynuacji także na tej platformie sprzętowej.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: God of War uruchomiony na zintegrowanej karcie graficznej. Jest jednak pewne ale

 0