GOG planuje dodawać gry sieciowe z zabezpieczeniami

GOG planuje dodawać gry sieciowe z zabezpieczeniami

GOG to platforma oferująca gry bez zabezpieczeń DRM, dzięki czemu pobrane pliki zapiszemy także na zewnętrznym nośniku danych i nie będziemy musieli pobierać danej gry ponownie, choć oczywiście bez launchera firmy się nie obejdzie. Serwis robi jednak ukłon w stronę sieciowych gier z zabezpieczeniami.

GOG odniósł się we wpisie na stronie internetowej do gier sieciowych, które nie są dostępne na platformie przez politykę braku DRM. Firma chce dokonać na tym polu zmiany, wprowadzając więcej tytułów nastawionych wyłącznie na rozgrywkę online. "GOG powstał jako miejsce do kolekcjonowania gier i dbania o to, by żyły wiecznie. Wierzymy w wolność wyboru oraz zobowiązujemy się do rozwijania GOG jako platformy dla graczy, na której możesz grać w ulubione gry – od klasyków po współczesne hity. Wielu z was lubi grać w produkcje online, a niektórzy zapytają: skoro są gry wymagające połączenia z Internetem, w jaki sposób jest to wolne od DRM?". Tak nie jest – gry, tylko online, które są przeznaczone do grania z innymi, stanowią odrębną kategorię gier" - napisał GOG.

GOG toruje sobie drogę do wrzucania większej liczby gier sieciowych z zabezpieczeniami.

GOG

Platforma zapewnia użytkowników, że zmiana nie wpłynie na jej podejście do kwestii zabezpieczeń antypirackich. "GOG pozostanie najlepszą platformą do jednoosobowego grania bez zabezpieczeń DRM, z dedykowanym podejściem do klasyki i ochrony gier – co jest podstawą tego, kim jesteśmy". Serwis deklarując udostępnienie większej porcji gier sieciowych ma na myśli zapewne m.in. produkcje free-to-play, które cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Dodatkowo gry online dostępne na GOG zaproponują cross-play z innymi platformami. W przyszłości produkty z rozgrywką wieloosobową zostaną specjalnie oznaczone, aby nie było zbędnych nieporozumień.

GOG pozostaje platformą słynącą z tego, że sprzedaje gry bez DRM, więc wprowadzanie produkcji online z zabezpieczeniami wywołuje różne reakcje społeczności łącznie z tą negatywną. Dla sklepu brak DRM ma wciąż stanowić priorytet, więc nie powinniśmy się martwić o obecność zabezpieczeń antypirackich w grach single player. Platforma jakiś czas temu wróciła do korzeni i wrzucania starych gier w ramach Good Old Game. Na liście są m.in. The Curse of Monkey Island, Heroes of Might and Magic 3, Planescape: Torment czy Theme Hospital.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GOG planuje dodawać gry sieciowe z zabezpieczeniami

 0