Gogle Apple od Apple mają oferować funkcję, której nie znajdziecie w innych headsetach

Gogle Apple od Apple mają oferować funkcję, której nie znajdziecie w innych headsetach

Długo wyczekiwany headset AR/VR od Apple może mieć kilka zaskakujących funkcji, których na próżno szukać  u konkurencji. Źródła przecieków twierdzą, że gogle rzeczywistości mieszanej będą mogły skanować tęczówki oka do logowania i dokonywania płatności. 

Zdaniem informatorów taka funkcja ułatwiłaby kupowanie aplikacji, a nawet uprościłaby obsługę sprzętu przez wielu użytkowników. Apple oczywiście nie komentuje tych doniesień, ale podobno firma kupiła producenta okularów do śledzenia oczu SensoMotorics w 2017 roku właśnie z myślą o headsecie. Znany ze sprawdzonych informacji z obozu giganta z Cupertino analityk Ming-Chi Kuo powiedział również w 2021 r., że Primax dostarczy Apple moduły śledzenia oczu i że obsługują one wykrywanie tęczówki. Tak więc układa się to w spójną całość. 

Długo wyczekiwany headset AR/VR od Apple może mieć kilka zaskakujących funkcji, których na próżno szukać  u konkurencji.

Gogle Apple od Apple mają skanować tęczówkę do logowania i płatności

Headset AR/VR może mieć również kilka innych przewag w stosunku do niedawno ogłoszonego Quest Pro Meta. Dwie z wcześniej deklarowanych 14 kamer prawdopodobnie będą śledzić nogi użytkowników, co pozwoli dokładniej śledzić nasze ciała w porównaniu z 10-kamerowym urządzeniem Meta (to nie ma kamer skupiających się na nogach). Mówi się, że konstrukcja będzie wykonana z połączenia aluminium, tkaniny i szkła i ma być lżejsza od Meta Quest Pro, choć nie podano jej wagi. 

Wcześniejsze plotki wskazywały również na inne funkcje premium, w tym wyświetlacze o bardzo wysokiej rozdzielczości, szczegółowe śledzenie twarzy, a nawet sposób na magnetyczne przypięcie soczewek korekcyjnych. Zestaw słuchawkowy może być zasilany przez układ M2, stosowany w najnowszych komputerach Mac, ale może wykorzystywać niską częstotliwość odświeżania wyświetlacza, aby wydłużyć żywotność baterii kosztem płynności.

Wiele przecieków wskazywało na premierę headsetu w 2023 roku, choć nie ma jeszcze pewności czy urządzenie w ogóle ujrzy światło dzienne. Kilka plotek sugerowało też, że cena sięgać ma 3000 dolarów. To oznaczałoby, że sprzęt będzie dwukrotnie droższy niż Quest Pro od Meta, co z kolei sugerować może, że propozycja Apple skierowana będzie do profesjonalistów, w tym do programistów i innych twórców, a niekoniecznie zwykłych konsumentów. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gogle Apple od Apple mają oferować funkcję, której nie znajdziecie w innych headsetach

 0