Gogle za 3500 dolarów pękają same z siebie. Czy Vision Pro mają wadę fabryczną?

Gogle za 3500 dolarów pękają same z siebie. Czy Vision Pro mają wadę fabryczną?

Gogle Vision Pro mogą mieć wadę, która powoduje pękanie przedniego szkła. Takie uszkodzenie pojawiło się u przynajmniej dwóch użytkowników, którzy opublikowali zdjęcia swoich egzemplarzy z widocznym w tym samym miejscu pęknięciem.

Użytkownicy zgłaszają pękanie szkła w Vision Pro

Apple Vision Pro to solidnie wykonany sprzęt składający się z przemyślanych i specjalnie zaprojektowanych elementów, jak chociażby zginalna płyta główna. Przy tak zaawansowanym i jednocześnie stosunkowo niewielkim urządzeniu raczej nie można pozwolić sobie na błędy. A jednak, Vision Pro mogą mieć pewną wadę fabryczną. Jak donoszą użytkownicy Reddita, ich egzemplarze gogli pękły same z siebie. Uszkodzenie pojawiło się w tym samym miejscu, czyli pośrodku przedniego szkła. Samo pęknięcie jest pionowe i wygląda jakby szkło nie wytrzymało zgięcia i po prostu "rozdarło" się na pół.

Samo pęknięcie jest pionowe i wygląda jakby szkło nie wytrzymało zgięcia i po prostu "rozdarło" się na pół.

W jednym z przypadków użytkownik opisuje, że u niego uszkodzenie pojawiło się z dnia na dzień. Jednej nocy wyczyścił przód gogli i zapakował je w osłonę, a rano na szkle było już pęknięcie. Użytkownik ten posiada wykupiony pakiet Apple Care i liczy na darmową wymianę. Nie wiadomo jednak na tę chwilę, jak Apple traktuje powstanie takiego uszkodzenia. Jeśli firma mimo wszystko będzie twierdzić, że uszkodzenie powstało z winy użytkownika to może być nieciekawie. Bez wykupionego planu Apple Care+ koszt naprawy pękniętego szkła osłaniającego u Apple to szacunkowo 799 dolarów. Nawet mając wykupione Apple Care+ użytkownik wciąż musi liczyć się z wydatkiem 299 dolarów.

Jaka może być przyczyna problemu?

Być może przyczyną tego problemu jest zmiana temperatury. Inna osoba z pękniętymi goglami napisała, że podczas ładowania mogła zostawić założoną osłonę frontu. To z kolei mogło doprowadzić do zbyt dużego nagrzania się obudowy. W efekcie środkowa część szkła, która ze względu na charakterystyczne wygięcie może być najsłabszym obszarem, po prostu nie wytrzymała i pękła.

Jakiś czas temu w sieci pojawił się test Vision Pro, który pokazywał jak gogle radzą sobie z upadkami. Wynikało z niego, że Vision Pro nie są aż tak delikatnie, jak mogłoby się wydawać. Dopiero upadek z poziomu sufitu spowodował, że przednia osłona pękła. Może zatem tylko pewna część wyprodukowanych egzemplarzy boryka z się z jakąś wadą powodującą pękanie bez żadnego uderzenia.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gogle za 3500 dolarów pękają same z siebie. Czy Vision Pro mają wadę fabryczną?

 0