Google nie porzuca planów stworzenia składanego Pixela. Wiemy, kiedy smartfon ma zadebiutować

Google nie porzuca planów stworzenia składanego Pixela. Wiemy, kiedy smartfon ma zadebiutować

Google zaprezentował serię smartfonów Pixel 7, która nie posiada składanego modelu, co nie oznacza, iż producent rezygnuje z planów przygotowania takiego urządzenia, wręcz przeciwnie.

Leaker Ross Young podaje, że Google Pixel Fold zadebiutuje w pierwszym kwartale 2023 roku maksymalnie do końca marca. Taka data padła w odpowiedzi Rolanda Quandta na pytanie "gdzie jest składany Pixel?", który zadał jeden z użytkowników Twittera. Young napisał tylko "Q1" w swojej odpowiedzi, ale wyraźnie sugeruje, że ma na myśli przyszły rok. Young skontaktował się również z kimś, kto zapytał, czy projekt składanego Pixela został anulowany. Odparł, że słyszał, iż dostawy składanych wyświetlaczy dla tego sprzętu rozpoczną się w styczniu 2023 r., a telefon będzie dostępny wiosną w Stanach Zjednoczonych. Wiadomość ta pochodzi z maja.

Składany smartfon Google Pixel ma zadebiutować wiosną 2023 roku.

We wrześniu The New York Times ujawnił, że Google pozostaje na dobrej drodze do wprowadzenia Pixel Fold w nadchodzącym roku. Według tego samego raportu Google przenosi część swojej produkcji smartfonów z Chin do Wietnamu. Na razie nie znamy specyfikacji składanego smartfona Google, ale należy oczekiwać, iż telefon otrzyma możliwie najlepszą specyfikację, którą znajdziemy w serii Pixel 7 z procesorem Tensor G2 na czele. Dużo zależy też od ceny i miejmy nadzieję, że producent nie przesadzi z wyceną swojego składanego smartfona.

Tymczasem Google pokazało Pixela 7 i Pixela 7 Pro. Podstawkę wyposażono w 6,3-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ (1080 x 2400 pikseli). Ma on kontrast 20:9, 416 ppi, jasność 1000 nitów i obsługuje HDR z odświeżaniem 90 Hz, natomiast Pro ma 6,7-calowy ekran LTPO OLED QHD (1440 x 3120 px), jak również 512 ppi z odświeżaniem 120 Hz. W obu przypadkach znajdziemy chipset Tensor G2, który wspomaga 8 GB (Pixel 7) i 12 GB RAM (Pixel 7 Pro) + 128/256 GB wbudowanej pamięci na dane. Czekacie na składany smartfon z serii Pixel?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google nie porzuca planów stworzenia składanego Pixela. Wiemy, kiedy smartfon ma zadebiutować

 0