Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro przyniosą ciekawe zmiany także w kwestii obudowy

Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro przyniosą ciekawe zmiany także w kwestii obudowy

Do sieci trafiły najnowsze doniesienia o spodziewanej specyfikacji technicznej oraz budowie smartfonów z linii Pixel od Google'a. Na pokładzie urządzeń Pixel 7 oraz Pixel 7 Pro odnajdziemy nowy procesor o nazwie Tensor 2. Zmiany mają dotknąć także kwestii wizualnych, bowiem obudowa tych urządzeń będzie najpewniej ceramiczna.

Firma Google szykuje się właśnie do premiery swoich nowych urządzeń z serii Pixel. Im bliżej wprowadzenia urządzeń na rynek, tym więcej przecieków otrzymujemy. Tym razem do sieci trafiły informacje mówiące, że w przypadku modeli Pixel 7 oraz Pixel 7 Pro zobaczymy ceramiczną obudowę. Oba flagowce mają być produkowane Chinach przez Foxconn i posiadać ten sam projekt w kwestii budowy. Jeśli pogłoski się potwierdzą, będzie to pierwszy raz, kiedy Google zastosuje ceramiczną obudowę, bowiem do tej pory wykorzystywano jedynie metal, plastik oraz szkło.

Jak wynika z najnowszych pogłosek, Google ma po raz pierwszy wykorzystać ceramiczną obudowę w swoich nadchodzących smartfonach z linii Pixel. Zarówno Pixel 7, jak i Pixel 7 Pro mają być napędzane przez procesor Tensor 2, wykonany w 4-nanometrowej litografii Samsunga.

Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro

Nadchodzącą serię Pixel ma napędzać procesor Tensor 2 wykonany w litografii 4 nm i jeśli wierzyć doniesieniom, jego produkcją zajmuje się Samsung. Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne, główne oczko aparatu to 50 MP sensor. Nie zabraknie także obiektywu peryskopowego. Całość zamyka jednostka Sony IMX787, która może być 64 MP teleobiektywem. Stanowiłoby to ulepszenie względem Pixela 6 Pro, który posiada 48 MP teleobiektyw. Według doniesień, Sony IMX787 ma mieć ten sam fizyczny rozmiar, co model Samsung GN1, który jest wykorzystywany jako główny aparat.

Co ciekawe, krążyły także pogłoski, że Google ma w planach opracowanie urządzeń z jeszcze wyższej półki niż Pixel 7 i Pixel 7 Pro. W niedalekiej przyszłości możemy doczekać się również składanego Pixela. Jeśli chodzi o premierę nowych urządzeń, ta spodziewana jest już w październiku. Jak widać zmian jest całkiem sporo, jednak nie możemy mówić o rewolucji. Pozostaje jeszcze pytanie jak ceramiczna obudowa będzie sprawować się w codziennym użytkowaniu i jak wpłynie na ogólną wytrzymałość smartfonów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro przyniosą ciekawe zmiany także w kwestii obudowy

 0