Google po niecałym roku wycofał Pixel 4 i Pixel 4 XL ze sprzedaży. Powodem niskie zainteresowanie?

Google po niecałym roku wycofał Pixel 4 i Pixel 4 XL ze sprzedaży. Powodem niskie zainteresowanie?

Wraz z początkiem lipca Google wycofał z dystrybucji Pixel 3a z kolei teraz przyszła kolej na nowsze modele Pixel 4 oraz Pixel 4 XL. Firma potwierdziła w oświadczeniu przesłanym redakcji 9to5Google, że zaprzestała dalszej produkcji wymienionych smartfonów i nie będą one już sprzedawane w oficjalnym sklepie, aczkolwiek urządzenia nadal będą oferowane w większości sklepów do momentu wyczerpania się puli. Jednocześnie zapewniono, że telefony otrzymają kolejne aktualizacje Androida w tym poprawki bezpieczeństwa do października 2022 roku. Jeśli więc jesteście zainteresowani kupnem Pixel 4 i Pixel 4 XL macie jeszcze szansę tego dokonać u partnerów Google lub sklepach czy aukcjach internetowych i w tych punktach smartfony będą najpewniej oferowane przez jeszcze dłuższy czas. Mimo wszystko sytuacja jest dość nietypowa, ponieważ sprzęt znika z taśm w fabrykach oraz oficjalnego sklepu po 9,5 miesiąca od momentu debiutu.

Google wycofuje ze sprzedaży smartfony Pixel 4 i Pixel 4 XL co ma miejsce niecały rok po ich premierze.

Nie usprawiedliwia tego nawet wypuszczenie nowszego, ale tańszego modelu Pixel 4a. Do tego Google oficjalnie nie podał daty premiery następcy czwórki Pixela 5, który pozostaje obiektem spekulacji (zgodnie z przeciekiem jaki miał miejsce na blogu Google będzie to najpewniej 8 października). Chociaż przedsiębiorstwo nigdy nie ujawniło precyzyjnych danych dotyczących sprzedaży swoich urządzeń, pojawiły się oznaki niższego zainteresowania Pixelem 4, który był gościem różnych promocji mających w założeniu przyspieszyć pozbycie się dostępnych zapasów. magazynowych, co niejako łączy się w całość w obliczu zakończenia oficjalnej sprzedaży. Między 12 kwietnia a 9 maja Google Store zaoferował sporą zniżkę w wysokości 300 dolarów, dzięki czemu cena telefonu sięgała nawet 499 dolarów. Ogłoszone podczas Made by Google 2019 w Nowym Jorku Pixel 4 i Pixel 4 XL napędza procesor Snapdragon 855 z 6 GB pamięci RAM (co ciekawe to pierwszy raz od 2016 roku, kiedy producent zwiększył pamięć RAM w Pixelach).

Natomiast Pixel 4a ma 5,81-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości FHD+ 2340 x 1080 pikseli i proporcjach 19,5: 9, który obsługuje częstotliwość odświeżania 60 Hz. Na ekranie znajdziemy też dziurkę na 8 Mpix kamerkę do selfie (Sony IMX355). Z tyłu producent umieścił tylko pojedynczy 12 Mpix aparat (Sony IMX363, f/1.7) z optyczną oraz elektroniczną stabilizacją obrazu. Wewnątrz znajdziemy także Snapdragona 730G wspomaganego przez 6 GB RAM (LPDDR4X) i 128 GB pamięci na dane (UFS 2.1). Urządzenie wyceniono na 349 dolarów i jest on zarazem tańszy od poprzednika Pixela 3a kosztującego 399 dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google po niecałym roku wycofał Pixel 4 i Pixel 4 XL ze sprzedaży. Powodem niskie zainteresowanie?

 0