Google przestaje wymagać certyfikatu szczepień od pracowników. Nagły zwrot akcji...

Google przestaje wymagać certyfikatu szczepień od pracowników. Nagły zwrot akcji...

Google, które jeszcze niedawno groziło zwolnieniami za brak szczepień, zmienia swoją politykę i przestaje wymagać certyfikatu szczepienia przeciw Covid-19 od swoich pracowników. Zaszczepieni będą jednak mieli większe przywileje, jak brak obowiązku noszenia maseczki.

Wygląda na to, że pandemia głośno wybuchła i po cichu się kończy. Według najnowszych doniesień, Google nie będzie wymagać od swoich pracowników certyfikatów szczepień przeciwko Covid-19. To jednak nie koniec, bo gigant rezygnuje z obowiązku noszenia masek przez zaszczepionych, którzy dodatkowo zostaną zwolnieni z konieczności dystansowania się i nie będą poddawani testom na obecność wirusa.

Google rezygnuje z wymogu szczepień u swoich pracowników. Niezaszczepieni będą podawani testom i muszą chodzić w maseczkach na terenie firmy. Zaszczepieni są zwolnieni z restrykcji.

 „Biorąc pod uwagę obecne warunki w Bay Area, cieszymy się, że nasi pracownicy, którzy zdecydują się na przyjazd, mają teraz dostęp do większej liczby miejsc i usług na miejscu, aby pracować i kontaktować się ze współpracownikami” — powiedział rzecznik Google w oświadczeniu przesłanym e-mailem do CNET. „Dajemy pracownikom, którzy z radością przychodzą do biura, możliwość robienia czegokolwiek bezpiecznie dowolnym miejscu, jednocześnie pozwalając tym, którzy nie są gotowi na kontynuowanie pracy w domu”.

Nieszczepieni pracownicy nadal będą musieli przestrzegać procedur – nosić maski w miejscu pracy i regularnie poddawać się badaniom, w przeciwnym razie nie będą mogli wejść do swoich do pomieszczeń firmy. Jest to spora zmiana w polityce Google, które jeszcze na początku zeszłego roku groziło nawet zwolnieniem pracowników, którzy odmawiają szczepień. Wiadomość ta idzie w ślad za wczorajszymi doniesieniami, że Apple zrezygnowało z obowiązku noszenia masek.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google przestaje wymagać certyfikatu szczepień od pracowników. Nagły zwrot akcji...

 0