Google Tensor G3 może być zmodyfikowaną wersją niewypuszczonego Exynosa 2300. Znamy specyfikację

Google Tensor G3 może być zmodyfikowaną wersją niewypuszczonego Exynosa 2300. Znamy specyfikację

Do sieci trafiły nowe przecieki o chipie, który będzie napędzał smartfony Pixel 8 oraz Pixel 8 Pro. Patrząc na dotychczasową współpracę Google z Samsungiem nie dziwi fakt, że Tensor G3 może czerpać garściami z technologii Samsunga. Dodatkowo pojawiły się plotki, jakoby Tensor G3 miał być tylko zmodyfikowaną wersją niewypuszczonego Exynosa 2300.

Kolejna generacja flagowych smartfonów od Google będzie najpewniej wyposażona w nowy chip Tensor G3. Do tej pory gigant z Mountain View korzystał dość mocno z technologii Samsunga i raczej nie spodziewam się, że zajdą w tej kwestii jakieś kluczowe zmiany. Poprzednie układy z linii Tensor bazowały na gamie chipów Exynos od Samsunga. Jak wskazują nowe plotki, nadchodzący Tensor G3 również będzie bardzo mocno powiązany z autorskimi chipami Samsunga. Według osoby kryjącej się na Twitterze pod pseudonimem Jason, Tensor G3 może być tylko zmodyfikowaną wersją niewprowadzonego Exynosa 2300. W tym samym wpisie umieszczona została domniemana specyfikacja nowego SoC od Google.

Według osoby kryjącej się na Twitterze pod pseudonimem Jason, Tensor G3 może być tylko zmodyfikowaną wersją niewprowadzonego Exynosa 2300.

Ten ma posiadać więcej rdzeni od swojego poprzednika. Dokładniej mówiąc, na pokładzie znaleźć ma się ich łącznie 9 w konfiguracji 1 + 4 + 4. Tą pojedynczą, najwydajniejszą jednostką ma zostać Cortex-X3 z zegarem 3,09 GHz. Dalej mamy 4 wydajne rdzenie Cortex-A715 z taktowaniem 2,65 GHz oraz 4 energooszczędne Cortex-A510 pracujące z częstotliwością 2,1 GHz. Dla porównania, ostatnie doniesienia sugerują, że Qualcomm zastąpi Cortex-X3 rdzeniem Cortex-X4 oferującym dużo wyższe taktowanie w przypadku Snapdragona 8 Gen 3.

Wracając jeszcze do Tensora G3, za grafikę odpowiadać ma układ Samsung Xclipse 930, co byłoby dość istotną zmianą. Jego poprzednik, Xclipse 920, został stworzony we współpracy z AMD. Spodziewamy się także, że do produkcji nowego chipu od Google wykorzystany zostanie ulepszony proces technologiczny, który zapewni lepszy stosunek wydajności do zużycia energii.

Smartfony Pixel nawet ze słabszymi procesorami niż u konkurencji potrafią zapewnić świetny poziom płynności działania. Tensor G3 nie musi być zatem najszybszy na rynku. Jeśli już teraz jesteście ciekawi wyglądu Pixela 8 Pro możecie rzucić okiem na opublikowane wczoraj rendery

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Tensor G3 może być zmodyfikowaną wersją niewypuszczonego Exynosa 2300. Znamy specyfikację

 0