Google uśmierci zewnętrzne aplikacje do nagrywania rozmów telefonicznych

Google uśmierci zewnętrzne aplikacje do nagrywania rozmów telefonicznych

Google zmienia zasady dla deweloperów sklepu Play, przez co aplikacje z funkcją do nagrywania rozmów nie będą mogły być oferowane użytkownikom Androida.

Google kolejny raz bierze się za aplikacje do nagrywania rozmów. Wraz z Androidem 10, Google całkowicie usunęło funkcję nagrywania rozmów na swoich urządzeniach. Google twierdziło, że miało na uwadze prywatność i bezpieczeństwo. Innym powodem mogło być to, że przepisy dotyczące nagrywania rozmów różnią się w zależności od kraju. Teraz nowa polityka giganta zablokuje aplikacjom firm trzecich nagrywanie rozmów na urządzeniach z Androidem, a zmiany te mają wejść w życie już 11 listopada.

Zewnętrzne aplikacje do nagrywania rozmów nie będą mogły być oferowane w sklepie Play, co dla większości z nich oznacza zakończenie działalności.

TrueCaller, ACR Phone i wiele innych aplikacji używa Accessibility API do nagrywania rozmów, jednak Google nie patrzy na te działania przyjaźnie. "Accessibility API nie zostało do tego zaprojektowane i nie może być wykorzystywane do zdalnego nagrywania dźwięku połączeń" -  informuje Google na swojej stronie pomocy technicznej. "Użycie Accessibility API musi być udokumentowane na liście Google Play" - dodaje Google.

Nowa zmiana zasad wpływa na możliwość korzystania przez aplikacje firm trzecich z Accessibility API do nagrywania rozmów. Oznacza to, że do nagrywania rozmów będzie można korzystać jedynie z natywnej funkcji danego telefonu, o ile takową oferuje. Google wyjaśniło, że zmiany nie mają wpływu na domyślne aplikacje do wybierania numerów. "Jeśli aplikacja jest domyślnym dialerem w telefonie, a także jest fabrycznie zainstalowana, możliwość dostępu nie jest wymagana, aby uzyskać dostęp do przychodzącego strumienia audio, a zatem nie będzie stanowić naruszenia". 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google uśmierci zewnętrzne aplikacje do nagrywania rozmów telefonicznych

 0