GoPro Hero 10 Black - Nowa kamera do zadań specjalnych

GoPro Hero 10 Black - Nowa kamera do zadań specjalnych

GoPro wypuścił na rynek swoje nowe dzieło Hero 10 Black. Nowość wyposażona została w lepszy procesor, dzięki któremu możliwa jest rejestracja wideo w rozdzielczości 5,3K i 60 fps. Możliwości jednak na tym się nie kończą.

Najbardziej popularny producent sprzętu dla sportowców GoPro nie zwalnia tempa. W nowym Hero 10 Black zaszły poważne zmiany, choć finalny wygląd pozostał bardzo podobny. Cieszy fakt, że GoPro podchodzi do tematu w ten sposób, nie szukając innowacji, gdzie nie trzeba się jej doszukiwać. Innowacją natomiast jest wprowadzenie procesora GP2. Za jego pomocą Hero 10 Black jest w stanie nagrywać wideo w rozdzielczości 5,3K i 60 fps. Oprócz tego, wbudowany w kamerę sensor 23 Mpx pozwala na dużo więcej. Szczególnie interesujące jest tutaj nagrywanie w rozdzielczości 4K i płynności na poziomie aż 120 klatek na sekundę oraz rozdzielczości 2,7K i płynności 240 FPS. Zdjęcia wykonywane są natomiast w 23 Mpx z możliwością uruchomienia trybu HDR.

GoPro wprowadza na rynek Hero 10 Black. Procesor GP2 umożliwia nagrywanie w rozdzielczości 5,3K i 60 FPS.

Kamera jest wodoodporna (zanurzenie do 10 metrów), a więc nic nie dostanie się do zamontowanej baterii, USB-C ani slotu na kartę SD. Na tyle kamery znajdziemy wyświetlacz dotykowy (główny) o przekątnej 2,27", a na przodzie, zaraz obok obiektywu, ekran do podglądu o przekątnej 1,4". Wspomniana wcześniej bateria ma pojemność 1720 mAh i jest wymienna. Do przechowywania nagranych materiałów producent zaleca używać kart microSD z U3 (na przykład SanDisk Extreme). Producent usprawnił też technologię HyperSmooth, które według niego eliminuje niechciane drgania z nagrań wideo, a te z kolei są według producenta wyższej jakości niż w poprzednim modelu - wszystko dzięki technologiom LTM i 3DNR. Nowy model to także większa przepustowość Wi-Fi (30% większa niż GoPro 9) oraz wsparcie chmury. Subskrypcja przesyłania wideo na serwer jest dodatkowo płatna (5 USD na miesiąc), ale funkcja działa nawet podczas ładowania kamery. GoPro Hero Black 10 na rynku polskim wyceniony został na 2599 zł.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: GoPro Hero 10 Black - Nowa kamera do zadań specjalnych

 0