Gotham Knights - rodzina Batmana zmierzy się z Trybunałem Sów. Zobaczcie nowy zwiastun

Gotham Knights - rodzina Batmana zmierzy się z Trybunałem Sów. Zobaczcie nowy zwiastun

DC FanDome 2021 przyniósł nie tylko prezentację gry Suicide Squad od Rocksteady, ale również nowy zwiastun Gotham Knights, za które odpowiada ekipa WB Games Montreal. Tutaj również postawiono jednak na trailer fabularny, bez prezentacji czystej rozgrywki. 

Na szczęście opublikowany przeszło dwuminutowy materiał został w całości zrealizowany na silniku gry, co daje niezły obraz tego, czego możemy spodziewać się po grafice i stylu artystycznym gry. Tu jednak obyło się bez zaskoczeń, ponieważ mówimy grze, która rozgrywa się w uniwersum Batman Arkham. Warto jednak przypomnieć, że tym razem nie wcielimy się tu w samego Mrocznego Rycerza, ale w tzw. rodzinę Batmana. Gracze przejmą tym samym kontrolę nad Batgirl, Nightwingiem, Red Hoodem i Robinem. Rodzina Batmana przejmuje rolę obrońcy Gotham City po śmierci Batmana.

Chociaż w Gotham Knights da się grać solo, to zaoferuje on kooperacyjną zabawę dla dwóch użytkowników, a do naszej dyspozycji zostanie oddanych pięć dzielnic Gotham City.

Gra ma na celu zaoferowanie dynamicznego i interaktywnego Gotham City, w którym, jak zwykle, przestępcy walczą o wpływy nad miastem. Gracze muszą rozwiązać zagadki łączące najmroczniejsze rozdziały w historii miasta. Co więcej, będą musieli pokonać sławnych superzłoczyńców, a głównym przeciwnikiem młodych bohaterów będzie Trybunał Sów, który wykorzystuje do walki przywrócone do życia Szpony. 

Chociaż w Gotham Knights da się grać solo, to zaoferuje on kooperacyjną zabawę dla dwóch użytkowników, a do naszej dyspozycji zostanie oddanych pięć dzielnic Gotham City oraz arsenał broni, który będzie ulegał zwiększeniu wraz z postępami w rozgrywce. Nie zabraknie także systemu doświadczenia, który sukcesywnie rozwiniemy dzięki przyznawanym za wykonywanie różnych aktywności punktom. Deweloperzy traktują nowego Batmana bardziej jako rozległy projekt z „żywym miastem” rozwijanym regularnie za sprawą aktualizacji m.in. z nowymi misjami. A co wiemy o losach Bruce Wayne'a? Według tego, co przedstawił nam sam trailer, Batman niestety zginął w tajemniczych okolicznościach, jednocześnie prosząc na ostatnim nagraniu swoją ekipę o ochronę miasta i to jest tak naprawdę wstęp do całej przygody.

Gotham Knights trafi na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X, a premiera planowana jest na przyszły rok. Niewątpliwie mamy do czynienia z ciekawie zapowiadającą się produkcją, która pozwoli kierować poczynaniami kogoś innego niż Mroczny Rycerz i spojrzeć na uniwersum z innej perspektywy.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gotham Knights - rodzina Batmana zmierzy się z Trybunałem Sów. Zobaczcie nowy zwiastun

 0