Gothic 2: Kroniki Myrtany ogłoszony modyfikacją dekady

Gothic 2: Kroniki Myrtany ogłoszony modyfikacją dekady

Gothic to jedna z kultowych serii gier w Polsce, która swą sławę zawdzięcza m.in. bardzo dobremu dubbingowi. Gothic 2, czyli najlepiej wspominana przez graczy produkcja z całej trylogii pozostaje wspierania przez modderów, a polska modyfikacja dostała teraz ważne wyróżnienie.

Gothic doczekał się wielu modów. Gothic 2: Kroniki Myrtany to modyfikacja od polskiej społeczności, która zawiera nawet profesjonalną rodzimą lokalizację, do której zatrudniono profesjonalnych aktorów m.in. Cezarego Żaka czy Artura Barcisia. Rozszerzenie zadebiutowało w grudniu 2021 roku i po blisko 12 miesiącach dostało ważną nagrodę. ModDB zorganizował oficjalne głosowanie na współczesne klasyki, zaś Gothic 2: Kroniki Myrtany zdobył wyróżnienie w sekcji współczesnych hitów. Moda okrzyknięto mianem "modyfikacji dekady" i jest to ogromny sukces zważywszy, iż konkurencja była równie mocna.

Gothic 2: Kroniki Myrtany został okrzyknięty mianem modyfikacji dekady.

Drugie miejsce za Kronikami Myrtany w kategorii Najlepsze modyfikacje ostatniej dekady zajął Mental Omega (C&C: Yuri’s Revenge), a trzecie Enderal (The Elder Scrolls V: Skyrim). Poza podium znaleźli się Black Mesa (Half-Life 2) i S.T.A.L.K.E.R.: Call of Chernobyl (S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat). Kategorie były różne, natomiast pełną listę modów znajdziemy na tej stronie. Gothic 2: Kroniki Myrtany to projekt całkowicie darmowy, do jego odpalenia wymaga się podstawowej gry. W modyfikacji trafiamy do Archolos ogromnej wyspy na wschód od Myrtany, terenu pełnego winnic, wiosek oraz farm.

Kierujemy poczynaniami Marvina, który ucieka do Archolos przed wojną, która opanowała jego rodzinne strony. Miejsce rzekomo wolne od przemocy i innych niebezpieczeństw rozczarowuje głównego bohatera, więc Marvin musi przetrwać w tym miejscu rządzonym twardą ręką przez żądnych bogactwa sługów króla Rhobara II. Mocną stroną moda jest oprawa dźwiękowa, za którą odpowiada kompozytor Kamil Jędrzejewski i reżyser dźwięku Szymon Nawrocki. Utwory nagrano na żywo z udziałem orkiestry Andante's Inferno. Do tego polskie głosy podłożone przez znanych, polskich aktorów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gothic 2: Kroniki Myrtany ogłoszony modyfikacją dekady

 0