Gracze Apex Legends narzekają na smurfing. Co z tym robi Respawn Entertainment? Niewiele

Gracze Apex Legends narzekają na smurfing. Co z tym robi Respawn Entertainment? Niewiele

Smurfing, czyli zjawisko, w którym osoby najczęściej z wyższym poziomem umiejętności grają na kontach z mniejszą rangą, jest plagą w grach sieciowych i Apex Legends niestety nie jest tu wyjątkiem. Gracze apelują do studia Respawn Entertainment odpowiedzialnego za grę, by coś z tym zrobił.

Apex Legends jest całkiem fajną grą, ale niestety psują ją smerfy grające na kontach z niższą niż na swoich głównych profilach rangą. Robią to, żeby walczyć z mniej wykwalifikowanymi graczami i uzyskać przewagę. Tego typu użytkownicy stanowią plagę nie tylko w Apexie, ale także w innych produkcjach multiplayer m.in. Valorant. Na smerfy obecne w trybie rankingowym Apex Legends skarżą się gracze, prosząc Respawn Entertainment o rozwiązanie problemu. Jednym ze sposobów ma być zwiększenie poziomu konta uprawniającego do grania rankedów. Obecnie potrzeba poziomu 10, z kolei gracze apelują, by zwiększyć limit do poziomu 50.

Gracze Apex Legens apelują do twórców, by znaleźli skuteczne rozwiązanie w walce ze smerfami, którzy są utrapieniem w trybie rankingowym.

Jest to jakiś pomysł, aczkolwiek średnio przydatny, ponieważ smerfy korzystają również z kont innych użytkowników, a ponadto samo nabicie poziomu nie stanowi większego wyzwania. Z innych sugestii wymienia się np. wymóg podania numeru telefonu, co ograniczy liczbę kont, które możemy założyć. Takie rozwiązanie trafi do Overwatcha 2. Następny sposób to konieczność zakupu specjalnego pakietu, dzięki któremu odpalimy rankedy (rzeczona opcja funkcjonuje w CS:GO). Z pewnością ograniczyłoby to liczbę smerfów, ale Electronic Arts nie zastosuje płatnej opcji, gdyż gra w założeniu deweloperów jest darmowa. Swoją drogą model free-to-play tylko ułatwia smerfom robotę, bowiem mogą bez opłat założyć kolejne konto.

Smerfy stanowią jedynie wierzchołek góry lodowej. Oddzielną kwestią są cheaterzy, których także nie brakuje w Apex Legends mimo stosowania zabezpieczenia. W Apex Legends startuje nowy sezon, a do gry trafiła kolejna legenda, Vantage będzie stanowiła wsparcie dla drużyny, działając na dystans z wykorzystaniem broni snajperskiej. Postać wychowała się na lodowych pustkach Págos, wyrosła na mistrzynię przetrwania, co oznacza, iż jej nadrzędnym celem podczas igrzysk Apex będzie przetrwanie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracze Apex Legends narzekają na smurfing. Co z tym robi Respawn Entertainment? Niewiele

 0