Deus Ex może powrócić i być lepszy niż Cyberpunk 2077

Deus Ex może powrócić i być lepszy niż Cyberpunk 2077

Seria Deus Ex debiutująca w 2000 roku była jedną z najlepszych ukazujących cyberpunkowy świat, której dorównać starał się Cyberpunk 2077, ale czy zdołał tego dokonać można dyskutować. Teraz deweloperzy odpowiedzialni za pierwszą markę mają pracować nad nowym Deus Ex, który ma być lepszy od produkcji CD Projekt RED, oczywiście jeżeli powstanie.

Ostatnia pełnoprawna odsłona, czyli Deus Ex: Rozłam Ludzkości zadebiutowała w 2016 roku i nie odniosła sukcesu na miarę pierwszych części, rok później dostaliśmy jeszcze bazującą na modelu free-to-play grę Deus Ex: Przełamanie. Od pięciu lat seria pozostaje na uboczu branży i na próżno szukać jakiś konkretnych informacji dotyczących nowego projektu. Eidos Montréal, który wraz z Crystal Dynamics został sprzedany przez Square Enix firmie Embracer Group działa nad różnymi projektami a jednym z nich może być nowy Deus Ex. Marka została ostatnio wywołana do tablicy.

Twórcy mogą stworzyć nowego Deus Exa, który byłby lepszy od Cyberpunka 2077. Jeżeli gra faktycznie powstanie to będziemy czekać na nią dość długo.

Twórcy z Eidos Montréal chcieliby podobno stworzyć nowego Deus Ex i to takiego, który byłby lepszy od Cyberpunka 2077 i zrobił dobrze to, czego nie zdołał produkt CD Projekt RED. Jak jednak przyznał  Jeff Grubb z serwisu Giant Bomb według jego źródeł autorzy chcą jak najszybciej wrócić do dawnego IP. Do informacji Grubba odniósł się Jason Schreier, który studzi emocje i twierdzi na razie jest za wcześnie, by zdradzać detale, ponieważ jego zdaniem, Eidos działa nad zupełnie nową marką, więc jeżeli ów Deus Ex faktycznie powstaje, to zaczekamy na niego bardzo długo. Gra poszłaby pewnie w nieco innym kierunku, a studio zaproponowałoby np. większy i bardziej żywy świat niż w Cyberpunku 2077.

CD Projekt RED natomiast działa nad poprawianiem CP 2077, za sprawą kolejnej aktualizacji, która może trafić do nas niebawem. Wzmianka dostrzeżona w bazie SteamDB zasugerowała, iż polskie studio wyda update 1.6 poprawiające wydajność i co równie istotnie eliminujące błędy. Gracze nadal czekają na pierwsze fabularne DLC rozszerzające historię Night City, chociaż nie wiemy, kiedy konkretnie taktowe dostaniemy. Oby jak najszybciej, bowiem od debiutu Cyberpunka 2077 minie w grudniu dwa lata a my nadal mamy do dyspozycji tylko główną opowieść.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Deus Ex może powrócić i być lepszy niż Cyberpunk 2077

 0