Popularność Grand Theft Auto V nie słabnie. Gra osiąga kolejny kamień milowy

Popularność Grand Theft Auto V nie słabnie. Gra osiąga kolejny kamień milowy

Grand Theft Auto V mimo upływu lat nadal przyciąga tłumy graczy, co jest efektem rozwijanego i bijącego rekordy popularności GTA Online, w tym fanowskiego trybu GTA RP pozwalającego odgrywać dowolną postać.

Wydawać by się mogło, że po takim czasie i przejściu kilku generacji konsol, a także ubiegłorocznym rozdawnictwie gry w Epic Games Store, sprzedaż "piątki" wyhamuje jednak nic bardziej mylnego. Według ostatnich danych GTA V sprzedało się w nakładzie 150 milionów egzemplarzy i jest to o 5 mln więcej niż trzy miesiące temu. Ogółem sprzedaż wszystkich odsłon serii Rockstar Games przekroczyła poziom 350 milionów sztuk, aczkolwiek marce nadal brakuje do rezultatu osiągnięto przez Call of Duty, którego sprzedaż wynosi 400 mln. Zainteresowanie Grand Theft Auto V najpewniej wzrośnie dzięki publikacji tytułu na PlayStation 5 i Xbox Series X/S, która nastąpi 11 listopada 2021 roku.

Grand Theft Auto V sprzedało się w nakładzie 150 milionów egzemplarzy.

Popularność Grand Theft Auto V nie słabnie. Gra osiąga kolejny kamień milowy

Nie najgorzej radzi sobie także inny hit Rockstara, czyli Red Dead Redemption 2, który trafił do 38 mln nabywców. Łącznie licząc także pierwszy epizod westernowa franczyza sprzedała się w 60 mln sztuk. Take-Two odpowiadający za wydawanie GTA i Red Dead Redemption do 30 czerwca bieżącego roku osiągnął 813,3 mln USD przychodu, co oznacza spadek o 2% w porównaniu do 831,3 w analogicznym okresie 2020 roku. Dochód netto wzrósł jednak o 72% do 152,3 mln. O 15% wzrosły natomiast wydatki graczy na dodatkowe przedmioty w produkcjach wydawcy. Jeśli chodzi o GTA, to coraz częściej mówi się o szóstej części, ale w obliczu utrzymującego się dużego zainteresowania aktualną odsłoną ciężko oczekiwać rychłej premiery "szóstki".

Popularność Grand Theft Auto V nie słabnie. Gra osiąga kolejny kamień milowy

Jakiś czas temu pojawiła się informacja o tym, że GTA VI może być ostatnią odsłoną serii, a Rockstar skupi uwagę na rozwoju trybu wieloosobowego będącego pełnoprawną platformą działającą latami. Jest to dużo łatwiejszy proces niż tworzenie oddzielnej gry, działającej na innym silniku zawierającym wiele nowych elementów w tym pełnoprawną kampanię fabularną, do której należy napisać scenariusz. To oczywiście niepotwierdzone rewelacje dlatego należy traktować je z przymrużeniem oka. Premiera "szóstki" powinna nastąpić w okolicach 2025 roku, a miejscem akcji może być Vice City.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Popularność Grand Theft Auto V nie słabnie. Gra osiąga kolejny kamień milowy

 0